KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 17-10-2019 12:14

Uluslararası Müzik Festivali Kemer’de başladı

Kemer Belediyesi’nin ev sahipliğinde Bağımsız Devletler Topluluğu Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (FİLİZ) destekleriyle düzenlenen Uluslararası Müzik Festivali, kortej yürüyüşüyle başladı. Festivale, Türkiye’nin yanı sıra Polonya, Kazakistan ve Rusya’dan gelen müzik sever ve dansçılar katıldı.

Uluslararası Müzik Festivali Kemer’de başladı

Şüheda DAYANTÜRK

Uluslararası Müzik Festivali, Türkiye’nin en önemli turizm destinasyonları arasında yer alan Kemer’de başladı. Kemer Belediyesi’nin ev sahipliğinde Bağımsız Devletler Topluluğu Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (FİLİZ) destekleriyle düzenlenen festival, kortej yürüyüşüyle başladı. Yürüyüşe katılanlar, Liman Caddesi’nden Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüdü.

Festivale, Polonya, Kazakistan, Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), Ukrayna, Rusya, Beyaz Rusya, Moldova, Kırgızistan, Özbekistan ve Bulgaristan’dan gelen müzik sever ve dansçılar katıldı. Her ülkenin sanatçıları, kendi ülkelerine ait kültürel dans gösterilerini ve geleneksel kıyafetlerini sergiledi. Başarılı bir performans sergileyen dansçılar, festivali izleyen yerli ve yabancı misafirlerden büyük alkış aldı. Festivale katılan Kemer Belediye Meclis üyesi Ferhan Fidan, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti. Festival organizatörü Ferrah Akça da desteklerinden dolayı Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’na teşekkür etti.

Ülkelerin birbirleri ile olan ilişkilerini kuvvetlendirmek ve dostluk bağlarının gelişmesi için yapılan festival Perşembe günü sona erecek.