GÜNDEM
Giriş Tarihi : 11-07-2021 15:12   Güncelleme : 11-07-2021 15:12

Ülker’den Maarif Kongresi’ne davet

Türk Eğitim-Sen Kemer Temsilcisi Enver Ülker, öğretmen, idareci ve eğitim yöneticilerini Türk Eğitim-Sen tarafından 13-18 Temmuz tarihinde Ankara’da yapılacak 2. Maarif Kongresi’ne davet etti.

Ülker’den Maarif Kongresi’ne davet

Şüheda PARTAL

Türk Eğitim-Sen Kemer Temsilcisi Enver Ülker, 13-18 Temmuz tarihinde Ankara’da yapılacak 2. Maarif Kongresi hakkında bilgilendirmede bulunarak, öğretmen, idareci ve eğitim yöneticilerini kongreye davet etti. Ülker yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“İlki 13-18 Temmuz 1921’de mağlup olduğumuz Eskişehir-Kütahya Savaşları sırasında, düşman Polatlı’ya dayanmışken ve kendisine yapılan ‘savaştayız’ uyarılarına rağmen ulu önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından ‘cehaletle mücadele düşmanla mücadeleden geri bırakılamaz’ düsturu ile topladığı 1. Maarif Kongresi’nin 2’cisini Türk Eğitim Sendikası gerçekleştiriyor. 1. Maarif Kongresi ile yeni kurulacak olan Türk Devleti’nin eğitim politikası belirlenmiş, ‘çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkma’ hedefi için bir yol haritası çizilmişti. Şimdi aynı ruh ve heyecanla, Atamızın ‘muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur’ sözü ile karşısına çıkacak her zorluğu kendi öz kaynakları ile aşabileceğinin bilincinde olan eğitimcilerin çatı örgütü olan Türk Eğitim Sendikası tarafından bu kongrenin ikincisi düzenleniyor. İlkinin yapılmasının tam 100. Yılında; aynı tarihlerde, aynı binada, aynı şevkle bu defa Cumhuriyetimizin 100. yılına ve yeni Türk asrına girerken ihtiyacımız olan insan kaynağını doğru yönlendirme adına eğitim politikamızı belirleyebilme adına 2. Maarif Kongresi toplanıyor. Türk Eğitim Sendikası tüm ilçe temsilciliklerinde olduğu gibi Kemer Temsilciliği de yapılacak olan kongre için 13- 18 Mayıs 2021 tarihlerinde bir çalıştay düzenleyerek hazırladıkları raporlarını Türk Eğitim Sendikası İl Başkanlıklarına ilettiler. Kongre öncesi oldukça kapsamlı bir çalışma yürütülerek hazırlıkları tamamlanan 2. Maarif Kongresi 13-18 Temmuz 2021 Tarihinde Ankara’da toplanacak. Bu kapsamda eğitim ile ilgili çalışmalar yapan, öğretmen, idareci ve eğitim yöneticilerini Ankara’da gerçekleştirilecek kongremize katılmaya davet ediyoruz.”