EĞİTİM
Giriş Tarihi : 04-09-2022 22:38

‘Ülkemizin meslek erbaplarına ihtiyacı var’

Alanyalı hayırsever Numan Gümrükcüler ile Alanya’da yaptırılacak olan 24 derslikli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi için Okul Protokolü imzalayan Vali Ersin Yazıcı, “Meslek liselerinin önemini günümüzde çok iyi anlamaya başladık. Biz şu an anlıyoruz ki bu ülkenin sadece doktora, mühendise ihtiyacı yokmuş aynı zamanda tesisatçıya, elektrikçiye, fabrikada ki makineden anlayan ustaya da ihtiyacı varmış. Ülkemizin meslek erbaplarına ihtiyacı var” dedi.

‘Ülkemizin meslek erbaplarına ihtiyacı var’

Vali Ersin Yazıcı, Alanyalı hayırsever Numan Gümrükcüler ile Alanya’da yaptırılacak olan 24 derslikli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi için Okul Protokolü imzaladı. Antalya Valiliği’nde düzenlenen okul protokolü törenine Vali Ersin Yazıcı, Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan ve hayırsever Numan Gümrükcüler katıldı. Alanya ilçesi Kargıcak Mahallesi’nde 7245 metrekarelik arsa üzerine, Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nin yaptırılarak Millî Eğitim Bakanlığına devredileceğini belirten hayırsever, okula da rahmetli eşi “Emine Gümrükcüler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi” isminin verileceğini ifade etti.

MESLEK LİSELERİNİN ÖNEMİNİ YENİ ANLADIK

Ülkemizin iyi eğitim alan donanımlı gençlere ihtiyacı olduğunu vurgulayan Vali Yazıcı; “Meslek liselerinin önemini günümüzde çok iyi anlamaya başladık. Çünkü ara eleman ihtiyacında inanılmaz bir açığımız var. Biz şu an anlıyoruz ki bu ülkenin sadece doktora, mühendise ihtiyacı yokmuş aynı zamanda tesisatçıya, elektrikçiye, fabrikada ki makineden anlayan ustaya da ihtiyacı varmış. Ülkemizin meslek erbaplarına ihtiyacı var. Bu yüzden bu açığı fark ederek meslek lisesi açmak istemeniz bizleri çok mutlu etti. Bu iş yüce bir gönüllülük işi bunun için size çok teşekkür ediyorum. Yıllar bana hayırseverlik ile ilgili şu deneyimi kazandırdı. Bu sadece gönül işi ile yapılan bir şey para ile değil. Sizin gibi gönlü güzel insanlar bu işleri yapabiliyor ve biz inanıyoruz ki bu bereketiyle de kişiye geri dönüyor. İyi ki varsınız Allah sayınızı arttırsın. Orada okuyan çocuklarımız size ve rahmetli eşinize Allah’ın izniyle hep dua edecektir. Allah hayrınızı kabul etsin.” dedi.

Hayırsever Numan Gümrükcüler 32 yıldır ihtiyacı olan çocukları okuttuğunu ifade ederek; “Ben çocukları ilkokuldan, üniversite son sınıfa kadar okuturum ne veli ne de çocuklar beni tanır. Hiçbir zaman beni tanısınlar istemem. Ben şimdide sadece benim ve rahmetli eşim için dua etsinler istiyorum.” şeklinde konuştu.

Okul Protokolü’nün imzalanmasının ardından Vali Ersin Yazıcı; İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan, hayırsever Numan Gümrükcüler ve beraberindekiler ile hatıra fotoğrafı çektirdi. (Haber Merkezi)

AdminAdmin