GÜNDEM
Giriş Tarihi : 26-06-2020 15:01   Güncelleme : 26-06-2020 15:01

Ulaşımda önlemler sürüyor

Kemer’de faaliyet gösteren ulaşım kooperatifleri başkanları Kemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası’nda biraraya geldi. Oda Başkanı Mustafa Tıraş’ın başkanlığından gerçekleşen toplantıda, normalleşme sürecinin ardından dezenfekte, maske takılması ve sosyal mesafe uyulması gibi konular konuşuldu. Başkan Tıraş, normalleşme sürecinin ardından devam eden kuralların hem yolcuların sağlıkları açısından hem de ulaşım esnafı açısından önemli olduğunu söyledi.

Ulaşımda önlemler sürüyor

Maksut TEMİZEL

Ulaşım kooperatif başkanları koronavirüs (Covid-19) nedeniyle çalışma şartları ve korunma yöntemlerini konuşmak üzere Kemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası’nda toplantı yaptı. Oda Başkanı Mustafa Tıraş başkanlığında gerçekleşen toplantıda, öncelikli olarak taksi, servis araçları ve toplu taşıma araçlarında dezenfektan yaptırılması, maske takılması ve sosyal mesafe uyulmasına dikkat edilmesi konusu önemle vurgulandı.

‘MASKESİZ YOLCU ASLA ALINMAYACAK’

Normalleşme sürecinin ardından devam eden kuralların hem yolcuların sağlıkları açısından hem de ulaşım esnafı açısından önemli olduğuna dikkat çeken Kemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Mustafa Tıraş, “İçinde bulunduğumuz görünmez ve bulaşıcı hastalık yüzünden sezon gecikse de taşımacı esnafımız ümidini yitirmeden hazırlık yapmaktadır. Araçlarının bakımını kasko sigorta tüm eksiklerini giderme telaşındadırlar. Ticari araçlarımızın sigorta ve kasko primleri çok yüksek olması esnafımı zorlanmaktadır. Tüm araçlarımıza düzenli olarak dezenfektan yapılarak gerekli temizlik ve havalandırma yapılmaktadır. Araçlarımızda şoförlerimizde maske takma zorunluluğu vardır. Ayrıca el dezenfektanı kolonya ve yedek maske bulundurulmaktadır. Şu an için de araç klima kullanımı yasaktır. Hiçbir aracımıza maskesiz yolcu asla alınmamaktadır” dedi.

‘MÜCADELEMİZE DEVAM EDİYORUZ’

İlçe genelinde ulaşım araçlarının ve durakların düzenli olarak dezenfekte edildiğini de bildiren Tıraş, “Kemer Kaymakamımız hijyen dezenfektan ve maske konusunu titizlikle takip etmekte ve haftalık olarak kurulan komisyon ile denetimler yapılmaktadır. Kemer Belediyesince tüm araçlarımız ve duraklarımız düzenli olarak dezenfektan yapılmaktadır. İlçemiz sadece turizm den pay aldığı için Covid-19 virüsüne karşı en etkili yöntemleri uygulayıp tüm misafirlerimizi ve kendimizi korumak zorundayız. Geçmiş yıllarda olduğu gibi korsan araçlarla mücadelemize devam etmekteyiz. Bu sıkıntılı süreç de tüm misafirlerimizin sürekli dezenfekte edilen ve hijyen kurallarına uyan araçlarımızı kullanmalarını tavsiye ediyoruz” diye konuştu.