ANTALYA
Giriş Tarihi : 06-11-2020 13:26   Güncelleme : 06-11-2020 13:26

Ukraynalılar, moral eğlencesinde buluştu

Antalya'da yaşayan ve koronavirüs salgınından dolayı aylarca evlerine kapanan bir grup Ukraynalı aile, açık hava da düzenlenen 'Moral Eğlencesi'nde buluştu.

Ukraynalılar, moral eğlencesinde buluştu

Akdeniz Ukraynalılar Derneği'nin 'Kalına Grubu', 'Evde Kal' sloganına uyup kendilerini koronavirüsten koruyan ve normalleşme süreciyle birlikte Covid-19 tedbirleri kapsamında dışarı çıkmaya başlayan aileler için Tiyatro Emekçileri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (TED-YAR DER) bahçesinde 'Moral Eğlencesi' düzenledi.

Bilge Sönmez Sahnesi'nde gerçekleşen programda konuşan Akdeniz Ukraynalılar Derneği Başkanı Nataliya Karaca, "Tüm dünyayı etkileyen koronavirüs salgını nedeniyle zor günler yaşadık. Morale ihtiyacımız olduğunu düşündük, bugün eski günlerde olduğu gibi yeniden bir araya gelmenin heyecan ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz" dedi.

Dernek başkanı Nataliya Karaca'nın da yer aldığı müzik grubunu oluşturan Svitlana Shynkaruk, Yulia Pudchenko ve Olena Aydın, Ukrayna'ya özgü neşeli şarkıları seslendirdi, Türkçe şarkılarla da 'Türkiye- Ukrayna halkları kardeştir' vurgusu yaptı, izleyenlerle birlikte de halay tuttu.

Çocuklarıyla birlikte eğlence programına katılan Ukraynalılar, şarkılara hep bir ağızdan eşlik de edip keyifli, neşeli dakikalar yaşadı, doyasıya eğlenerek 'korona'nın yarattığı stresi üzerlerinden atmaya çalıştı, mutlu bir şekilde evlerine döndü.

(DHA)