YAŞAM
Giriş Tarihi : 22-02-2021 09:25   Güncelleme : 22-02-2021 09:25

Ukrayna ile kültür köprüsü

Kemer Belediyesi, ‘Ukrayna ve Türkiye Sosyal ve Kültürel Alanının Geliştirilmesi’ projesi kapsamında Ukrayna ve Türkiye’deki çocukların birbirlerini tanıması, kaynaşması ve iki ülkenin kültürel ve sosyal yapısının tanıtımı amacıyla 12-16 Haziran tarihleri arasında Ukrayna’dan 100 çocuğu Kemer’de ağırlayacak. Proje kapsamında 9-12 yaş arasındaki çocukların, Kemer’de çeşitli aktiviteler yaparak, Türkiye’nin kültürünü tanımasına imkan sağlanacak.

Ukrayna ile kültür köprüsü

Şüheda PARTAL

Kemer Belediyesi ile Dünya Çocuk Dostu Kentler İnisiyatifi Derneği iş birliğince Ukrayna ve Türkiye’deki çocukların birbirlerini tanıması, kaynaşması ve iki ülkenin kültürel ve sosyal yapısının tanıtımı amacıyla Ukrayna’daki çocukları Kemer’de ağırlanacak.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Dünya Çocuk Dostu Kentler İnisiyatifi Derneği Başkanı Kadir Hakan Gören ile bir araya geldi. Gören’e, ziyarette, derneğin Ukrayna’daki Türkiye Temsilcisi İnna Sherstick de hazır bulundu.

‘Ukrayna ve Türkiye Sosyal ve Kültürel Alanının Geliştirilmesi’ projesi kapsamında 12-16 Haziran tarihleri arasında 60 - 100 arasında Ukraynalı çocuğun Kemer’e gelmesi planlanıyor.

Kemer’de ağırlanacak olan 9-12 yaş arasındaki yetim, öksüz, üstün yetenekli ve engelli çocukların, Türkiye’nin kültürünü tanımasına imkan sağlanacak. Proje kapsamında Ukraynalı çocukların Kemer’de çeşitli aktiviteler de yapacak.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamada, “Proje kapsamında Ukraynalı çocukları Kemerimizde ağırlamayı düşünüyoruz. Buradaki amacımız iki ülke arasındaki kültür turizmini geliştirmek ve iki ülkenin kültürünün tanınmasını sağlamak. Burada yaklaşık 100 çocuğu ağırladıktan sonra buradan da Türk çocuklarımız Ukrayna’da ağırlanacak” diye konuştu.

Dernek Başkanı Gören ise desteklerinden dolayı Başkan Topaloğlu’na teşekkür etti.