GÜNDEM
Giriş Tarihi : 13-06-2021 14:56   Güncelleme : 13-06-2021 14:56

‘Tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemem, yedirtmem’

Kemer Belediyesi Haziran ayı Olağanüstü Meclis Toplantısı, tek maddeyi tekrar görüşmek üzere Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu başkanlığında gerçekleştirildi. Tartışmalı geçen toplantıda, belediye kiracıları esnaftan 3 ay, belediye ait bir otelden ise 6 ay kira indirimi yapılmasını isteyen CHP, MHP ve Ak Partili meclis üyeleri, kendi istedikleri oylama gerçekleştirilmeyince toplantıyı terk etti. Toplantı sonrası açıklama yapan Başkan Topaloğlu, “Bu işletme kendi kiracılarından kira alırken, muhalefet meclis üyesi arkadaşlarımız Kemer Belediyesi’nden bu işletmenin kapalı olduğu adı altında 5 milyon 285 bin 352 TL 6 aylık kirayı almayarak, feragat edilmesini istemiştir. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemem, yedirtmem. Kemer Belediyesi olarak Kemer Halkının parasına sahip çıkmaya her daim devam edeceğiz” dedi.

‘Tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemem, yedirtmem’

Şüheda PARTAL

Kemer Belediyesi Haziran ayı Olağanüstü Meclis Toplantısı, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu başkanlığında gerçekleştirildi. Şehit Ömer Halisdemir Meclis Toplantı Salonunda yapılan toplantıya, meclis üyesi Aslı Bayar Ulukapı katılmadı. Meclis toplantısında, tek madde olan 3.6.2021 tarihi ve 70 sayılı kararının 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 73. maddesi uyarınca tekrar görüşüldü. Tartışmalı geçen toplantıda, belediye kiracıları esnaftan 3 ay, belediye ait bir otelden ise 6 ay kira indirimi yapılmasını isteyen CHP, MHP ve Ak Partili meclis üyeleri, kendi istedikleri oylama gerçekleştirilmeyince toplantıyı terk etti. DSP’li üyeler duruma tepki gösterirken, CHP, MHP ve Ak Partili meclis üyelerinin meclisi terk etmesi nedeniyle salt çoğunluk sağlanamadı.

‘TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİMİN HAKKINI YEMEM, YEDİRTMEM’

Olağanüstü meclis toplantısı 3 gün içerisinde tekrar yapılmak üzere ertelenirken, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, toplantı sonrası sosyal medya üzerinden açıklamada, “Hiç şüphesiz her zaman bölgemizdeki esnafımızın yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Kemer Belediye bünyesinde söz konusu otel olan iş yerinin çıktığı ihale tek kalem olup, aktif durumda kiraya vermiş olduğu 5 adet işletmesi mevcuttur. Bu işletme kiracılarından kira alırken, muhalefet meclis üyesi arkadaşlarımız Kemer Belediyesinden bu işletmenin kapalı olduğu adı altında 5 milyon 285 bin 352 TL 6 aylık kirayı almayarak, feragat edilmesini istemiştir. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemem, yedirtmem. Kemer Belediyesi olarak Kemer Halkının parasına sahip çıkmaya her daim devam edeceğiz” dedi.