ANTALYA
Giriş Tarihi : 19-01-2023 00:26

Tütüncü, “Türkiye’nin en büyük fuarı, Antalya’ya değer katıyor”

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 29. Food Product ve 33. Hotel Equipment Fuarlarının turizme yön vermesi, yeni ufuklar çizmesi, ülke ekonomisine doğrudan katkılar sağlaması bakımından Antalya’ya çok büyük değerler kattığını söyledi.

Tütüncü, “Türkiye’nin en büyük fuarı, Antalya’ya değer katıyor”

ANFAŞ EXPO Center, 29. Food Product ve 33. Hotel Equipment Fuarları ile 310 firma ve 1500’ün üzerinde markayı ziyaretçilerle buluşturdu. Konaklama, ağırlama, gıda ve içecek profesyonellerini bir araya getiren fuarın açılışına katılan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Türkiye’nin en büyük fuarını Antalya’mıza kazandıran ANFAŞ’a çok teşekkür ederiz.” dedi. Sadece Antalya için değil, turizme yön vermesi, yeni ufuklar çizmesi, ülke ekonomisine doğrudan katkılar sağlaması bakımından çok önemli olduğuna değinen Başkan Tütüncü, “Turizmde ülkemizin yıllar içerisinde kat ettiği başarıları tekrar görmek geleceğe dair umutları, heyecanları birlikte beraberce açığa çıkarmak, büyütmek bizim içinde, bu fuar içinde en güzel neticelerden birisi olacak. Yıllar içerisinde gelişen bu fuarın aşamalarını bende şehirle birlikte takip etmiş olmaktan dolayı kendimi mutlu hissediyorum. Bugün olduğumuz nokta da, hangi noktada konumlandığımızı görmek bizim için önemli. Fuara emek veren herkese teşekkür ederim. Türkiye ekonomisine katkılar sağlayan bu fuarın çok daha güzel günlere yürümesini temenni ediyorum.” diye konuştu.

ANTALYA’YA DEĞER KATAN İŞLETMELER

Başkan Tütüncü, Antalya Gastronomi ve Eğitimciler Birliği (AGEB) ve Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED)tarafından düzenlenen Elit Kors Profesyonel Mutfak Yarışmaları açılışına ve Antalya’nın Lezzetleri-Antalya Gastronomi sektörünün markalaşma yolculuğu paneline katıldı. Turizme değer katan çok güzel bir etkinlikte buluştuklarını dile getiren ve Antalya’nın eşsiz yemek lezzetlerine değinen Başkan Tütüncü, Antalya’da çok güzel işletmelerin açıldığını ve bu kente değer katan çok kıymetli ustaların olduğunu söyledi. Antalya’nın Lezzetleri-Antalya Gastronomi Sektörünün Markalaşma Yolculuğu Paneli sonunda Antalya’da gastronomi sektörüne uzun yıllar hizmet etmiş ve marka olmuş işletmelere teşekkür plaketlerini takdim etti. Başkan Tütüncü, daha sonra diğer şehirlerden gelen yöresel yemekler sunum alanına geçerek tadım yaptı. Elit Kors Profesyonel Mutfak Yarışmaları açılışına ve Antalya’nın Lezzetleri-Antalya Gastronomi sektörünün markalaşma yolculuğu paneline Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İdris Taş, AGEP Başkanı Muzaffer Avcı, TAFED Başkanı Zeki Açıköz, AK Parti Şırnak Kadın Kolları Başkanı Hatice Akman da katıldı. (Haber Merkezi)

AdminAdmin