ANTALYA
Giriş Tarihi : 01-12-2021 20:40   Güncelleme : 01-12-2021 20:40

Tütüncü: Birlikte büyük eserler ortaya koyuyoruz

Kepez Belediye meclisinin birçok hedefi birlik ve beraberlik içinde gerçekleştirdiğini belirten Başkan Hakan Tütüncü, “Birlikte çok önemli işlere imza atıyoruz. Büyük eserler ortaya çıkarıyoruz“ dedi.

Tütüncü: Birlikte büyük eserler ortaya koyuyoruz

Kepez Belediyesi, 2021 yılının son meclis toplantısını gerçekleştirdi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü başkanlığında toplanan mecliste 24’ü yazılı, 2 önerge olmak üzere 26 gündem maddesi görüşüldü. Kepez Belediye Meclisi’nin Aralık ayı toplantısı, yoklamanın yapılmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve şehitler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunulmasıyla başladı.

Aralık ayı meclis toplantısında konuşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 2021 yılının değerlendirmesini yaptı. Kepez için 2021 yılının her şeye rağmen güzel ve verimli bir yıl olduğunu belirten Başkan Tütüncü, “2021 yılında birçok hedefleri hep birlikte gerçekleştirdik. İktidarıyla, muhalefetiyle bu meclis çok büyük bir katkı üretti, 2021 yılında Kepez'e… Her zaman söylüyorum Kepez gerçekten önemli işlere imza atılıyor. Ve bunu hep birlikte yapıyoruz. İktidarıyla, muhalefetiyle… Bütün meclis üyelerimizin yaptığımız her hizmette izi bulunmaktadır. Her eserimiz de hatırası bulunmaktadır ve bunlar da önümüzdeki süreçte zaten hep hayırla, takdirle ifade edilecektir. Kepez Meclisi'nin saygı üreten, sevgi üreten bir meclis olmasını hep hayal ettik. Çok şükür 13 yılda bunu gerçekleştirdik. Ben bütün arkadaşlarımızın katkılarına çok teşekkür ediyorum. Memleketlerde ne meclisler var. Çok şükür bizim Kepez Belediye meclisimiz sevgi üretmeyi, saygı üretmeyi demokratik eleştiri hakkına tahammül etmeyi, o hakkı saygıyla ve sevgiyle kullanmayı bilmiş bir meclis. Bundan dolayı büyük bir mutluluk içerisindeyim. Bütün arkadaşlarımla da ayrı ayrı iftihar ettiğimi ifade etmek isterim.” dedi.

BÜTÜN TAKDİRLER ONLARA AİT

Kepez Belediyesi meclisinin çok büyük işlere imza attığını belirten Başkan Tütüncü, “Birlikte çok önemli işlere imza atıyoruz. Büyük eserler ortaya çıkarıyoruz. Projeler ortaya koyuyoruz. Her açılışımız da o eserlerle ilgili her defa konuştuğumuzda ben takdirlerin tamamını belediyemizin bürokratlarına, emekçilerine, çalışanlarına yönlendiriyorum. Bütün takdir onlara aittir diyorum. Gerçekten bir kişi ne yapabilir ki bir başına, ya da bir heyet ne yapabilir ki bir başına? Birlik ve beraberlik olmazsa, o birlik ve beraberlik ile harmanlanmış bir emek olmazsa ne ortaya konabilir? Hiçbir şey ortaya konulamaz. Dolayısı ile bir yerde emek varsa, o emeğe saygı duymak lazım, teşekkür etmek lazım. Yılın son meclisinde, bu yılın en yorgun günlerinde ben de canla başla çalışan amirinden memuruna, bürokratından işçisine kadar bütün arkadaşlarıma kocaman bir gönül borcunu hemşehrilerimiz adına, belediye meclisimiz adına ifade etmek isterim. Bütün arkadaşlarımıza sağlıklar ve afiyetler diliyorum. 2022 umutlarımızı, heyecanlarımızı daha da büyüttüğümüz bir yıl olsun.” diye konuştu.

EĞİTİME KATKI VİCDANİ SORUMLULUĞUMUZ

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, konuşmasını okullara sağladıkları desteklerle devam etti. Tütüncü, “Milli Eğitimin okullarda yaptığı eğitim faaliyetlerine katkı vermek bizim hukuki değil, ama vicdani bir görevimiz. 13 yıldan beri elimizde ne imkan varsa okullarımızla paylaştık. Çocuklarımıza daha modern eğitim imkanları sunabilmek için, daha iyi spor imkanları, sanat ortamları oluşturabilmek için elimizden gelen her türlü gayreti yaptık. Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz ile Fen İşleri Müdürlüğümüz kocaman bir teşekkürü daha hak ediyorlar. Onlar her yıl 200'den fazla kamu kurumuna, kamu kurumu bahçesine, çevresine düzenleme desteği veriyorlar.” dedi.

HEPSİ BİZİM ÇOCUKLARIMIZ

Okullardan masa talepleri, bank talepleri geldiğini ve bu talepleri en hızlı bir biçimde karşıladıklarını değinen Tütüncü, “Her çocuğumuzun yağmursuz bir ortamda, dışarıda güzel bir masanın üzerinde yemek yeme hakkı vardır. Elimizden geldiğince onlara o katkılarımızı sürdürüyoruz ve okullarımızı da ziyaret ediyoruz. Siyasetçilerin evde çocukları vardır. Onlar annelerine emanettir. Ama sokakta gördüğümüz bütün çocuklar bizim çocuğumuzdur, onlar da bize emanettir. Dolayısıyla biz bu bilinçle hareket eden bir meclis olduk. Bir Kepez Belediyesi olduk.” diye konuştu.

(Haber Merkezi)