TURİZM
Giriş Tarihi : 21-04-2022 22:35

TÜRSAD’dan Bülent Bilgiç açıklaması

Mart ayında yapılan Olağan Genel Kurulla Türkiye Otel Satın Alma Yöneticileri Derneği’nin (TÜRSAD) yeni başkanı olan Ali Bilal Ardıç, önceki dönem dernek başkanı Bülent Bilgiç’in çeşitli sosyal medya platformlarında ve toplantılarda kendisini TÜRSAD Kurucu Başkanı olarak tanıttığını iddia ederek, “Bilgiç’in mevcut durumu ‘Devrik Başkan’ ya da yalnızca ‘Üye’dir. Derneğimize rağmen nemalanmaya çalışan ve henüz devir teslimini bile yapamamış ilgili üyemizin, derneğimizin kurumsallığını kullanarak gerçekleştirmeye çalıştığı faaliyetlerine itibar edilmemesini, kendisinin TÜRSAD Yönetim Kurulu ile hiçbir ilişiğinin kalmadığını; kamuoyu ve tüm turizm camiasına saygılarımızla bildiririz” dedi.

TÜRSAD’dan Bülent Bilgiç açıklaması

Mart ayında yapılan Olağan Genel Kurulla Türkiye Otel Satın Alma Yöneticileri Derneği’nin (TÜRSAD) yeni başkanı olan Ali Bilal Ardıç, önceki dönem dernek başkanı Bülent Bilgiç’in çeşitli sosyal medya platformlarında ve toplantılarda kendisini TÜRSAD Kurucu Başkanı olarak tanıttığını iddia ederek, “Bilgiç’in mevcut durumu ‘Devrik Başkan’ ya da yalnızca ‘Üye’dir” dedi.

Bilgiç’in TÜRSAD Yönetim Kurulu ile hiçbir ilişiğinin kalmadığını belirten Ardıç, yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:

“Bilindiği üzere derneğimiz TÜRSAD, 2017 yılında turizm sektörüne yeni ve faklı bir bakış açısı getirebilmek, üyeleri arasında dayanışma ve yardımlaşmayı sağlamak, kariyerlerini geliştirmek, Türkiye içinde üyelerinin sosyal ve kültürel gelişimlerine destek olmak, üyelerinin iş bulmalarına yardımcı olmak, öğrencilere burs, staj ve eğitim imkanları yaratmak, bunlar için diğer dernekler ve sivil toplum kuruluşları ile fikir işbirliği yapmak ve ülkemizin her alanda gelişmesine katkı sağlamak amacıyla kurulmuş ve bu amaç doğrultusunda üyelerinin de desteğiyle daha da güçlenerek faaliyetlerine devam etmektedir.

Derneğimizin 19.03.2022 tarihinde yapılan 3. Olağan Kongresinde, derneğimizin başkanlığına, mevcut başkanımız Ali Bilal Ardıç seçilmiştir. Seçim sonrası derneğimizde yapılan incelemeler sonucu eski dernek başkanı Bülent Bilgiç’in başkanlık döneminde yapılan ve usulsüz olduğu düşünülen birçok işlem için hukuki ve cezai süreç başlatılmış ve süreç adli makamlarca yürütülmektedir.

Ancak tüm bu hususlara rağmen eski dernek başkanı Bülent Bilgiç, kendisini hala dernek yönetimiyle iltisaklı göstermeye çalışarak, çeşitli sosyal medya platformlarında veya çeşitli toplantılarda, kendisinin sonradan türettiği açık olan ‘TÜRSAD Kurucu Başkanı’ sıfatını isminin betimleyicisi olarak kullanmaktadır.

Çok açıktır ki: derneklerde kurucu üyelik veya başkanlık dışında böyle bir unvan bulunmamaktadır. Eski başkan Bülent Bilgiç, diğer on iki kurucu üye ile birlikte derneğimizin ‘kurucu üyeleri’ arasında sayılmasına rağmen derneğimizdeki mevcut durumu: ‘Devrik Başkan’ ya da yalnızca ‘Üye’dir.

Gerçeğe aykırı olarak kendisini hala ‘TÜRSAD Yönetim Kurulu’ ile iltisaklı ve ilgili göstermeye çalışarak TÜRSAD’ın kurumsal kişiliğinden derneğimize rağmen nemalanmaya çalışan ve henüz devir teslimini bile yapamamış ilgili üyemizin, derneğimizin kurumsallığını kullanarak gerçekleştirmeye çalıştığı faaliyetlerine itibar edilmemesini, kendisinin TÜRSAD Yönetim Kurulu ile hiçbir ilişiğinin kalmadığını; kamuoyu ve tüm turizm camiasına saygılarımızla bildiririz.”

(Haber Merkezi)

AdminAdmin