TURİZM
Giriş Tarihi : 17-02-2020 09:41

TÜRSAD üyeleri Ulupınar’da buluştu

Türkiye Otel Satın Alma Yöneticileri Derneği (TÜRSAD) üyeleri Ulupınar Mahallesi’nde bulunan Botanik Restoran’da kahvaltıda buluştu. TÜRSAD Başkanı Bülent Bilgiç, her geçen gün daha da büyüdüklerini, birlik, beraberlik içerisinde satın alma camiası ve Türk turizmi adına çalışmalarına aralıksız devam edeceklerini söyledi.

TÜRSAD üyeleri Ulupınar’da buluştu

Ahmet Duran YENİGÜN

Merkezi Antalya’da bulunan ve yapmış olduğu çalışmalarla adından sıkça söz ettiren, başarılı çalışmalara imza atan TÜRSAD, geçtiğimiz aylarda Türkiye Turizm Tedarik Fuarı’nın ikincisini gerçekleştirmişti. Geçtiğimiz günlerde ise olağan genel kurulunu gerçekleştirerek mevcut başkan, aynı zamanda kurucu başkan olan Bülent Bilgiç ikinci kez başkanlığa seçilerek, güven tazeledi. Genel kurulun ardından çalışmalarına hız veren TÜRSAD yönetimi, Kemer’de üyelerine yönelik kahvaltı organizasyonu düzenledi. Ulupınar Mahallesi’nde bulunan Botanik Restoran’da bir araya gelen üyeler birlik ve beraberlik mesajı verdi.

‘300’E YAKIN ÜYEMİZ VAR’

TÜRSAD Başkanı Bülent Bilgiç, katılan katkı sağlayan herkese teşekkür edip, her geçen gün daha da büyüdüklerini, birlik, beraberlik içerisinde satınalma camiası ve Türk turizmi adına çalışmalarına aralıksız devam edeceklerini söyledi. Geçen hafta Alanya’da olduklarını hatırlatan Bilgiç, “Şu anda Kıbrıs, Azerbaycan ve Kazakistan da dahil yönetim kurulumuzla birlikte 300’e yakın üyemiz var. Birlik ve beraberliğimizin daha güçlenmesi adına yapmış olduğumuz organizasyonlardan biri olan buluşmamıza önümüzdeki hafta Antalya ile devam edeceğiz. Diğer öğelerimiz ile birlikte ülke çapında bir dernek kurduk ve temsilciliklerimizi de çoğalmaya devam ediyor. Diğer şehirler ve ilçelerde yani İzmir, Kuşadası, İstanbul gibi çoğunlukta olan üyelerimizin de yanlarına gidip birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirme çalışacağız” dedi.

‘2 SENE İÇERİSİNDE CİDDİ YOL KAT ETTİK’

TÜRSAD olarak 2 yılda ciddi bir yol kat ettiklerini aktaran Bilgiç, “Ben, yönetim kurulumuz ve üyelerimiz ile birlikte TÜRSAD ailesi olarak yaklaşık 2 senelik biri derneği yavaş ve sağlam adımlarla profesyonel altyapıyla birlikte kurum kültürümüzü de bozmadan o şekilde ilerlemeye gayret ediyoruz. 2 sene içerisinde ciddi yol kat ettiğimizi düşünüyoruz. Tabii ki bu yeterli değil. Yardımlaşma ve dayanışmaya da çok önem veriyoruz. TÜRSAD çatısı altında aynı zamanda kısa bir süre içerisinde Türkiye Turizm Tedarik Fuarı’nı kurduk ve organize ettik. En son geçtiğimiz yıl Aralık ayında yaklaşık 800 kişiyle birlikte 4 gün süren ve tedarikçi çözüm ortaklarımız ile beraber ünlü sanatçıların da olduğu biraz eğlence biraz iş havasında sektöre değer katan bir organizasyon ve fuar oldu. Şimdi de bölgesel buluşmalara başladık” diye konuştu.