ANTALYA
Giriş Tarihi : 04-02-2021 09:14   Güncelleme : 04-02-2021 09:14

Türkiye'nin ilk online salsa şampiyonları FHC'den

Türkiye'nin ilk online dans organizasyonu, geçen hnafta sonu gerçekleşti. İstanbul Uluslararası Dans Festivali ve Frida Medya işbirliğiyle gerçekleşen online salsa yarışmasına, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs'tan yoğun katılım oldu.

Türkiye'nin ilk online salsa şampiyonları FHC'den

Ocak ayının ilk yarısında ön elemeleri yapılan yarışmanın finalinde her yaş kategorisinden yaklaşık 150 dansçı yarıştı. Özel olarak hazırladıkları dans videoları ile yarışmaya katılan dansçılar, şampiyonluk için kıyasıya mücadele etti.

Yerli ve yabancı jüriler tarafından final değerlendirmeleri YouTube kanalında canlı yayınlanan organizasyona, Antalya'ya başarılar getiren FHC Sahne Sanatları Akademisi damgasını vurdu. 22 dansçı ile yarışmaya en çok katılım gösteren ve 17'si ile finale çıkan FHC ekibi, yedi kategoride altın, gümüş ve bronz madalyanın sahibi oldu.

FHC dansçılarından Alina Turcan ve Ege Şen kendi kategorilerinde şampiyonluğu yakalarken, Emre Şen, Güneş İl ve Mehtap Ceylan ikinci, Pınar Bahşi ve Ceren Ciritçi üçüncü oldu.

Antrenör ve koreograf Fatih Haktan Coşkun, sonuçlardan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, şubatta gerçekleşecek Dünya Salsa Şampiyonası için yoğun çalışma içinde olduklarını belirtti.

(DHA)