ANTALYA
Giriş Tarihi : 26-04-2020 13:34

Türk Kızılayı yardımlarını sürdürdü

Türk Kızılayı Manavgat Şubesi, koronavirüs (Covid-19) salgını ve Ramazan ayı dolayısıyla ihtiyaç sahiplerine ekmek ve pide dağıtımına başladı.

Türk Kızılayı yardımlarını sürdürdü

Türkiye genelinde Covid-19 salgını nedeniyle perşembe gününden bu yana devam eden sokağa çıkma yasağıyla birlikte Ramazan ayının da başlamasıyla Türk Kızılayı ihtiyaç sahiplerine yardım çalışmalarına hız verdi. Türk Kızılayı Manavgat Şube Başkanlığı tarafından ilçe genelinde belirlenen ihtiyaç sahibi ailelere günlük 1000 ekmek ve 1000 pide dağıtımı gerçekleştirildi. Türk Kızılayı ekipleri ayrıca evlerde bulunan çocuklara da çikolata, kek ve bisküvi dağıttı.

Türk Kızılayı Manavgat Şube Başkanı Pınar Kapukaya, kurum olarak ülkenin içinde bulunduğu zor süreçte ihtiyaç sahibi olanlara yardımlarının süreceğini söyleyerek, "Şube olarak faaliyetlerimizi aralıksız sürdürüyoruz. Bir tarafta kan bağışı etkinlikleri yaparken, aynı zamanda gıda kolisi ve konserve et dağıtımımız sürüyor. Ayrıca Ramazan ayının başlamasıyla ihtiyaç sahibi ailelere her gün 1000 ekmek 1000 pide dağıtımı gerçekleştiriyoruz" dedi.

(DHA)