ANTALYA
Giriş Tarihi : 29-01-2020 09:20

Tünektepe'nin maskotları

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 2017 yılında hizmete açılan Tünektepe Teleferik ile 605 rakımlı zirveye çıkan tatilciler, eşsiz manzaranın tadını çıkarıyor. Zirvede bulunan papağan ailesi ve iguana, fotoğraf tutkunlarıyla hatıra fotoğrafı çektirmek için bekliyor.

Tünektepe'nin maskotları

Zirveye çıkmak için 1706 metre uzunluğundaki teleferik hattında 36 kabin kullanılıyor. Saatte 1200 kişiyi zirveye taşıyan teleferik kabinleri, zirveye yolculuk sırasında içindekilere panoramik görüntü sağlıyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi ANET AŞ. tarafından işletilen Tünektepe Sosyal Tesisleri'nde bir yandan sıcak içeceklerini içen Antalyalılar, diğer yandan Antalya'nın muhteşem manzarasını fotoğraflayarak gezilerini ölümsüzleştiriyor.

Sömestir tatili nedeniyle daha çok ailelerin günlük gezi rotalarına aldıkları zirvede, çocuklar da renkli zaman geçiriyor. Tünektepe fotoğrafçılarının, fotoğraf çekimleri için yanlarında bulundurduğu papağan ve iguana da çocukların ilgisini çekiyor. Çocuklardan bazıları korkup hayvanların yanından uzaklaşırken, kimileri de kollarına konmasına izin verdikleri papağanları seviyor.

(DHA)