EĞİTİM
Giriş Tarihi : 02-09-2022 23:08

‘Tüm gayemiz çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamak’

Vali Ersin Yazıcı, yeni eğitim-öğretim yılında öğrencilere ücretsiz dağıtılmak üzere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen ders kitabı ve yardımcı kaynakların bulunduğu kitap deposunda incelemelerde bundu. Vali Yazıcı, tüm gayelerinin çocukları geleceğe en iyi şekilde hazırlamak olduğunu söyledi.

‘Tüm gayemiz çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamak’

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yeni eğitim-öğretim yılında öğrencilere ücretsiz dağıtılmak üzere gönderilen ders kitabı ve yardımcı kaynakların bulunduğu kitap deposunu ziyaret eden Vali Ersin Yazıcı, incelemelerde bulunarak kitapların dağıtımı ile ilgili yetkililerden bilgi aldı. Programda Vali Yazıcı’ya Döşemealtı Kaymakamı Nuri Özder ve İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan katıldı.

BU YIL İLK DEFA YARDIMCI DERS KİTAPLARI YER ALACAK

Dağıtılacak olan kitapların yanında bu yıl ilk defa yardımcı ders kitaplarının da yer alacağına değinen Vali Yazıcı; “19 ilçemizde bulunan 1.701 okulda 34.865 öğretmen ve 484.890 öğrencimize dağıtılmak üzere ilimize gelen 4 milyon 272 bin 189 adet ücretsiz ders kitabı ve yine ücretsiz olan 2 milyon 702 bin 691 adet yardımcı kaynak kitabının dağıtımına başladık. Bu yıl ilk defa Milli Eğitim Bakanlığımızın uygulamaya soktuğu yardımcı kitaplarında dağıtımına başladık. Ders kitaplarımızın tamamı şu anda ilçelere dağıtıldı. Şu anda Alanya’ya ulaştırılmak üzere bir kamyona kitaplar yükleniyor. İnşallah bu yılda hazırlıklar tamamlandı ve kitaplarımız geldi. Yeni eğitim öğretim yılında tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

ÇOCUKLARIMIZIN DAHA İYİ BİR EĞİTİM ALMASI İÇİN ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDİYORUZ

Çocukların daha iyi bir eğitim alması için var güçleriyle çalıştıklarını dile getiren Vali Yazıcı; “Çocuklarımızın daha iyi bir eğitim alması için geleceğe daha emin adımlarla hazırlanması için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu yıl ilk defa dağıtılan yardımcı kaynaklarımızla çocuklarımızın sınavlara hazırlık aşamasında her hangi bir kitap almasına ihtiyaç kalmayacak. Yardımcı kaynak kitapları 1’inci sınıf hariç 2’nci sınıf ile 12’ncisınıflara dağıtılacak. İnşallah çocuklarımız bu tür kaynaklara para harcamadan devletimizin sağlamış olduğu ücretsiz kaynaklarla sınavlarına en iyi şekilde hazırlanacak.” ifadelerini kullandı.

AHENK PROJEMİZE DEVAM EDECEĞİZ

Eğitimin her zaman önceliği olduğunu söyleyen Vali Yazıcı; “Antalya’mızda eğitim her zaman önceliğimiz. Eğitimi yakinen takip edeceğiz. Okullarımızın açılmasıyla birlikte çocuklarımızın daha iyi bir eğitim alması için, hayata daha iyi hazırlanabilmesi için ilimizde de uyguladığımız AHENK Projesi’ni bu yılda uygulamaya devam edeceğiz.” dedi.

KÖY YAŞAM MERKEZLERİ 17 İLÇEMİZDE AYAĞA KALKIYOR

Kitap deposunun incelenmesinin ardından Döşemealtı, Aşağıoba mahallesi Köy Yaşam Merkezi’ne geçerek incelemelerde bulunan Vali Ersin Yazıcı; “Antalya olarak yeni Eğitim-Öğretim yılına hazırız. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da AHENK Projemiz devam edecek. Eğitime mercek tutmaya çocuklarımızın geleceğiyle ilgili çaba sarf etmeye devam edeceğiz. Şu an da bir köy okulundayız Millî Eğitim Bakanlığı’mızın talimatıyla köylerde atıl olarak bulunan okullarımızın Köy Yaşam Merkezi adı altında yeniden hayat bulmalarını sağlıyoruz. Aşağıoba mahallesinde 1976 yılında yapılan iki derslikli okulumuz atıl bir durumdaydı, yenilenerek Yaşam Merkezi haline dönüştürüldü. Az önce içeriyi gezdik ve anasınıfımızı açtık. Değişik yaş gruplarındaki kadınlarımız tarafından el işlemeleri ile oluşturulan sergiyi gezdik. Köylerimize her manada hizmet edecek bu binalarımızı 17 ilçemizde ayağa kaldırıyoruz. İnşallah köylerimizin eğitim, kültür ve sanatla ilgili tüm ihtiyaçlarında bu binalarımız kullanılacak.” dedi.

Vali Ersin Yazıcı, stantları gezmesinin ardından öğrenciler tarafından hazırlanan halk oyunları ve spor gösterilerini izledi. Gösteriler izleyenler tarafından büyük bir beğeni topladı. (Haber Merkezi)

AdminAdmin