YAŞAM
Giriş Tarihi : 17-05-2022 00:09

Topaloğlu’ndan müzik yasağı tepkisi

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, “Açık alanlarda saat 00.00’a, kapalı alanlarda da 1.00’a uzatıldı ama bundan hiçbir şey anlamadık. Kemer’e insanlar eğlence için geliyor. Bizim açılış ve kapanış saatlerini encümen belirler. Biz saat 4.00 olarak belirledik. İçişleri Bakanlığının aldığı karardaki saatler bize yaramıyor. Pandemi bitti sosyal mesafe ve maskeler ortadan kalktı ama müzik yasağı var. Bunu anlamakta zorlanıyorum” dedi.

Topaloğlu’ndan müzik yasağı tepkisi

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Batı Antalya Bölge Temsil Kurulu Başkanı Rıza Perçin’i ziyaret etti. Perçin ile turizm sektöründeki son gelişmeler, müzik yayını saatinin kısıtlanması ve turist profili gibi konular hakkında fikir alışverişinde bulunan Başkan Topaloğlu, TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya ile telefonda müzik yayını saatlerinin kısıtlanması konusunu konuştuklarını söyledi. Bağlıkaya’nın Ankara’da gerekli çalışmaları yaptığını kendisine anlattığını ifade eden Başkan Topaloğlu, destekten dolayı teşekkür ettiğini kaydetti.

Topaloğlu, Kovid-19 hastalığı sürecini atlatan Rıza Perçin’e geçmiş olsun dileklerini de ileterek, “Rıza başkanımız genç ve dinamik bir arkadaşımız. Turizmin artı ve eksilerini konuştuk. Son günlerdeki müzik yasağı konusu ile ilgili istişarelerde bulunduk. Açık alanlarda saat 00.00’a, kapalı alanlarda da 1.00’a uzatıldı ama bundan hiçbir şey anlamadık. Kemer’e insanlar eğlence için geliyor. Bizim açılış ve kapanış saatlerini encümen belirler. Biz saat 4.00 olarak belirledik. İçişleri Bakanlığının aldığı karardaki saatler bize yaramıyor. Arkadaşlar çok sıkıntılı. Sürekli görüşüyoruz ve bir çözüm arayışı içerisindeyiz. Bu konuyu Ankara’da yetkililere aktarmak için zemin arıyorum. Pandemi bitti sosyal mesafe ve maskeler ortadan kalktı ama müzik yasağı var. Bunu anlamakta zorlanıyorum” diye konuştu.

TÜRSAB Batı Antalya Temsil Kurulu Başkanı Perçin ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, her zaman yanlarında olduğu için Başkan Topaloğlu’na teşekkür etti. Pandemi ile alakalı birçok sorunla beraber müzik yayını saatleriyle ilgili de sorun yaşadıklarını belirten Perçin, “Bu yıl da en büyük sorunlarımızdan birisi müzik ve Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş. Gelen misafirlerimiz zaten kısıtlı. Onlar da memnuniyetsiz şekilde geri döndüğünde bir anlamı kalmıyor. Kemer’e ve Antalya’nın diğer batı bölgelerine gelen misafirler eğlence için geliyor. Gündüz denizden yararlanıyorlar ama gece bir şeyden yararlanma imkanı bulamıyorlar. Onun için bu müzik konusu çok önemli. Yetkililerin bir an önce bu sorunu halletmesi gerekiyor. Bu sorun başta turizmciler olmak üzere esnaf ve halkın şikayetine sebep oluyor” dedi. (Haber Merkezi)

AdminAdmin