YAŞAM
Giriş Tarihi : 14-11-2019 09:33

Topaloğlu’ndan hayırsever Yanık’a plaket

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Tekirova Halit Narin İlk ve Ortaokulu’nun boyasını yaptıran hayırsever Güner Yanık’a, eğitime verdiği destek ve hizmetten dolayı teşekkür ederek plaket verdi. Eğitime ve gelecek nesillere örnek olacak öğrencilere yapılan yatırımın en iyi yatırım olduğunu söyleyen Başkan Topaloğlu, “Yaklaşık 6 bin öğrencinin kırtasiye malzemelerini okullara teslim ettik. 1080 lise öğrencisinin ücretsiz olarak taşımasını yapıyoruz. Ahmet Erkal Spor Tesisleri’nde etüt merkezi yapıyoruz. Eğitime hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

Topaloğlu’ndan hayırsever Yanık’a plaket

Şüheda DAYANTÜRK

 

Eğitim anlamında yapılan hizmetlerden dolayı adından sıkça söz ettiren Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Tekirova Halit Narin İlk ve Ortaokulu’nu ziyaret etti. Başkan Topaloğlu’na Kemer Belediyesi Tekirova Sorumlusu Adem Barış ile Tekirova Muhtarı Mustafa Barış da eşlik etti. Topaloğlu burada Tekirova Halit Narin İlk ve Ortaokulu’nun boyasını yaptıran hayırsever Güner Yanık’a, eğitime verdiği destek ve hizmetten dolayı teşekkür ederek plaket verdi.

Okul müdürü ve okulda görevli öğretmenlerle de bir süre sohbet eden Başkanı Topaloğlu, eğitime ve gelecek nesillere örnek olacak öğrencilere yapılan yatırımın en iyi yatırım olduğunu söyledi.

Göreve geldikleri günden itibaren belediyeye müracaat eden 12 okulun tadilat ve tamirat işlemlerini yaptıklarını belirten Topaloğlu, “Eski Güven Koleji’nin bütün tamir ve tadilatını üstlendik. Eğitim anlamında burayı hazır hale getirdik. Arslanbucak Mahallesi’ndeki Mustafa Rüştü Tuncer İlkokulu’nu buraya taşıyacağız. Yaklaşık 6 bin öğrencinin kırtasiye malzemelerini okullara teslim ettik. 1080 lise öğrencisinin ücretsiz olarak taşımasını yapıyoruz. Ahmet Erkal Spor Tesisleri’nde etüt merkezi yapıyoruz ve yapımı da tamamlanmak üzere. Burada Üniversiteye hazırlanan lise son öğrencilerine ücretsiz kurs imkanı sağlayacağız. İmkanlar dahilinde belediye olarak desteğimizi eğitimden esirgemeyeceğiz. En iyi hizmet eğitime yapılan hizmettir. Halit Narin İlk ve Ortaokulu’nun boyasını yaptıran hayırsever Güner Yanık’a çok teşekkür ediyorum. Okulumuz boyandıktan sonra çok güzel oldu. Eğitime hizmet etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Hayırsever Güner Yanık da okulun boyasını üstlendiği için ve bu işe girdiği için çok mutlu olduğunu, eğitime yaptığı katkıdan dolayı kendisini çok keyifli hissettiğini dile getirdi.