SİYASET
Giriş Tarihi : 31-01-2020 09:28

Topaloğlu’ndan dövizle kiralama açıklaması

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, mülkiyeti Kemer Belediyesi’ne ait Asdem Park Otel’in 10 yıllık kiralama ihalesinin sonrası sosyal medya ve bazı gazetelerde 'Kamu ve Belediyelere dövizle kiralamak yasak' haberlinin çıkması üzerine açıklamada bulundu. Topaloğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, haberlerin asılsız olduğunu belirterek, “Emin adımlar ile yolumuza devam ediyor ve devam edeceğiz” dedi.

Topaloğlu’ndan dövizle kiralama açıklaması

Şüheda PARTAL

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, önceki gün gerçekleşen Asdem Park Otel’in 10 yıllık kiralama ihalesinin sonrası sosyal medya ve bazı gazetelerde 'Kamu ve Belediyelere dövizle kiralamak yasak' haberlerinin asılsız olduğunu söyledi. Konu ile ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Topaloğlu, “Sevgili bizlere gönül vermişlerimiz, çıkmış olduğumuz yolumuza yolumuz diyenlerimiz, bizler sizlerin bizlere vermiş olduğu yetki ile onur ve gurur duymanız için elimizden geleni yapıyor, emin adımlar ile yolumuza devam ediyor ve devam edeceğiz! Bunlar sadece başlangıç. Değişimi hep birlikte göreceğiz. Şeffaf bir belediye, halkımız yönetimim idaresinde olan bir yönetim ile hep birlikte Kemer’imizi markaya dönüştüreceğiz” dedi.

Topaloğlu ayrıca ‘Kamuoyu Duyurusu’ başlıklı paylaşımında şunları söyledi:

“Belediyemiz tarafından 29 Ocak 2020 tarihinde yapılan işletme kiralama ihalesi üzerine, yerel medyadan bazı basın yayın kuruluşlarının sosyal medyada ve bazı gazetelerde yer alan 'Kamu ve Belediyelere dövizle kiralamak yasak' haberleri asılsızdır. Söz konusu olan asılsız haberlere istinaden 30507 sayılı resmi gazetede 15 Kasım 2012 tarihinde Hazine ve Maliye Bakanlığınca tebliğ edilmiş olup, Türk Parası Kıymetini Koruma Hakkında 32 Sayılı Karara İlişkin Tebliğ (Tebliğ No: 2008-32134)'De Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ (Tebliğ No: 2018-32152) konusu, 8. maddenin 4. fıkrası, 'Kültür ve Turizm Bakanlığından belgeli konaklama tesislerinin işletilmesi amacıyla kiralanmasıyla ilgili gayrimenkul kiralama sözleşmelerinde, sözleşme bedelinin ve bu sözleşmelerden kaynaklanan diğer ödeme yükümlülüklerinin döviz cinsinden veya dövize endeksli olarak kararlaştırılması mümkündür.' şeklinde düzenlenmiştir. Değerli Kemer halkının bu yanıltıcı haberleri ile kamuoyunda yanlış algı oluşturmak isteyen yayın organlarına ve gazetelere itibar etmemeleri rica olunur.”