GÜNDEM
Giriş Tarihi : 09-08-2021 16:51   Güncelleme : 09-08-2021 16:51

Topaloğlu’dan ‘geçmiş olsun’ ziyareti

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yangın bölgesine giderek zarar gören mahalleri ziyaret etti. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Akseki Belediye Başkanı İbrahim Özkan, Gündoğmuş Kaymakamı Hamza Özbilgi, Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren başta olmak üzere muhtarlar ve vatandaşlar ile bir araya gelen Topaloğlu, geçmiş olsun dileklerini iletti. Yangından etkilenen vatandaşların yanında yer alamaya çalıştıklarını belirten Başkan Topaloğlu, “Yangının başladığı ilk günlerde Kemer halkı ile birlikte hazırladığımız öncelikli ihtiyaç malzemelerini tırımız ve kamyonlarımız ile bölgeye ulaştırmıştık. Yine öncelikli ihtiyaçların belirlendiği malzemelerin yer aldığı bir kampanyamızı halen sürdürüyoruz. 14 Ağustos’ta tırımızı ve kamyonlarımızı tekrar hazırlayıp ilgili birimlere yardımlarımızı ulaştıracağız” dedi.

Topaloğlu’dan ‘geçmiş olsun’ ziyareti

Şüheda PARTAL

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yangın bölgesine giderek zarar gören mahalleri ziyaret etti. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Akseki Belediye Başkanı İbrahim Özkan, Gündoğmuş Kaymakamı Hamza Özbilgi, Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren başta olmak üzere muhtarlar ve vatandaşlar ile bir araya gelen Topaloğlu, geçmiş olsun dileklerini iletti.

BAŞKAN SÖZEN’E ZİYARET

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’i ziyaret ederek, Kemer olarak her zaman afetzedelerin yanında olduklarını belirten Başkan Topaloğlu, çok üzücü günler geçirdiklerini ancak bu günlerden el ele gönül gönüle birlikte çıkacaklarını söyledi. Topaloğlu, Başkan Sözen ile birlikte Manavgat Belediyesi Kültür Merkezi'nde oluşturulan yardım toplama merkezini gezerek bundan sonraki ihtiyaçlar konusunda bilgiler aldı. Yangının boyutunun oldukça büyük olduğunu yerinde gördüklerini ifade eden Başkan Topaloğlu, “Antalyamız Manavgat’ta başlayan ve geniş bir alana yayılarak Akseki, Gündoğmuş, İbradı ve Alanya sınırına kadar uzanan Türkiye’nin en büyük orman yangını ile karşı kaşıya kaldı. Bu yangınlarda 7 insanımızı kaybettik ve 30 bini aşkın hayvan telef oldu. 60 bin hektar ormanlık alanımız kül oldu. 59 Mahallede birçok ev yandı ve kullanılamaz hale geldi. Çok üzgünüz. Bu günleri, el ele gönül gönüle bir arada atlatacağız” dedi.

Manavgat’ın ardından Akseki’ye geçen Başkan Topaloğlu burada Akseki Belediye Başkanı İbrahim Özkan ile bir araya geldi ve yangında zarar gören mahallelerde vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

‘HER ZAMAN YANLARINDAYIZ!’

Yangında 33 evini kaybeden Gündoğmuş Senir Mahallesine geçen Başkan Topaloğlu, burada Gündoğmuş Kaymakamı Hamza Özbilgi ile Senir Köyü Muhtarı Durmuş Ali Yıldız ve vatandaşlar ile bir araya geldi. Ardından Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren’i makamında ziyaret eden Başkan Topaloğlu, geçmiş olsun dileklerinde bulundu ve Kemer’in Gündoğmuş’un yanında olduğunu söyledi. Başkan Topaloğlu, “Gündoğmuş Senir Mahallemiz yangında hasar gören mahallerimizden bir tanesi. Yangın esnasında kendilerine acil istekleri doğrultusunda 100 adet 6.kg.lık yangın tüpünü çok acele ulaştırmış ve kendilerinin yanlarında olmuştuk. Burada öncelikli isteklerini yerinde öğreniyoruz. Bizler böyle zamanlarda her zaman bir ve beraber olmuş bir milletiz. Kemer olarak ve Kemer Belediyesi olarak her zaman yanlarındayız” dedi.

MUHTARDAN TEŞEKKÜR

Senir Mahallesi Muhtarı Durmuş Ali Yıldız da Başkan Topaloğlu’nun ziyareti için teşekkür ederken “Başkanımızın yakın ilgisine tüm mahallem adına teşekkür ediyorum. Bu zorlu günlerde bizlerin yanında oldu. Çok teşekkür ediyorum. Allah bir daha böyle kötü günler yaşatmasın” dedi.

KEMER’DE YENİ YARDIM KAMPANYASI DEVAM EDİYOR

Yangından etkilenen vatandaşların yanında yer alamaya çalıştıklarını belirten Başkan Topaloğlu, “Yangının başladığı ilk günlerde Kemer halkı ile birlikte hazırladığımız öncelikli ihtiyaç malzemelerini tırımız ve kamyonlarımız ile bölgeye ulaştırmıştık. Yine öncelikli ihtiyaçların belirlendiği malzemelerin yer aldığı bir kampanyamızı halen Kemer’de sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızın duyarlılığı için çok teşekkür ediyorum. 14 Ağustos’ta tırımızı ve kamyonlarımızı tekrar hazırlayıp ilgili birimlere yardımlarımızı ulaştıracağız” dedi.