YAŞAM
Giriş Tarihi : 27-07-2021 19:29   Güncelleme : 27-07-2021 19:29

Ters ev ziyaretçi akınına uğradı

Kemer Atatürk Parkı içerisinde ‘Kemer Villa’ adıyla hizmet veren ters ev Kurban Bayramı’nda ziyaretçi akınına uğradı. Farklı simetri algısı ile ziyaret edenlerin başını döndüren ters evi bayramda 117 yabancı, 924 yerli misafir olmak üzere toplam bin 41 kişi ziyaret etti.

Ters ev ziyaretçi akınına uğradı

Şüheda PARTAL

Kemer Belediyesi’nin Atatürk Parkı Projesi kapsamında park alanına inşa edilen ve açıldığı günden bu yana büyük ilgi gören ters evde Kurban Bayramı’nda da yoğunluk oluştu. Bayram tatili için Kemer’e gelen birçok yerli ve yabancı misafir, Kemer Villa adıyla hizmet veren ters evi gezdi. Farklı simetri algısı ile ziyaret edenlerin başını döndüren ters evi Kurban Bayramı’nda 117 yabancı, 924 yerli misafir olmak üzere toplam bin 41 kişi ziyaret etti.

Her şeyin ters inşa edildiği ve koronavirüs tedbirleri kapsamında ziyaret edilebilen ters ev, özellikle fotoğraf tutkunları başta olmak üzere ters evin iç mimarisini de merak edenlerin uğrak yeri oldu. İlçe merkezinde yer alan ters evi 14:00 ile 00:00 saatleri arasına ziyaret edilebiliyor.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamada, Kemer’e yeni bir soluk kazandıran Atatürk Parkı projesi kapsamında park içerisine yaptıkları ters evin açıldığı günden bu yana büyük ilgi gördüğünü söyledi. Ters evin Kurban Bayramı tatilinde de yoğun şekilde misafir ağırladığını belirten Başkan Topaloğlu, “Arife günü dahil olmak üzere Kurban Bayramı’nda bin 41 kişi ters evi ziyaret etti. Bunların 117’si yabancı, 924’ü yerli misafir. Bunun yanı sıra tersi evi açıldığı günden itibaren ziyaret edenlerin sayısı da 3 bin 869. Her şeyin tepetaklak olduğu bu evde mimari ve simetrik yapılar insanların başını döndürüyor. Turizme büyük katkı sağlıyoruz. Halkımıza ve Kemerimize katkı sağlamaya devam edeceğiz” diye konuştu.