SİYASET
Giriş Tarihi : 13-12-2019 08:57

'Tekrar adayım'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kemer İlçe Başkanı Hüsnü Ünal, 05 Ocak 2020 Pazar günü yapılacak ilçe kongresinde tekrar aday olduğunu söyledi.

'Tekrar adayım'

Şüheda DAYANTÜRK

 

CHP’de kongre takviminin belli olmasının ardından Kemer’de delege seçimleri gerçekleştirilmişti. Seçimde mevcut ilçe başkanı Hüsnü Ünal’ın önderlik ettiği mavi liste açık farkla seçimi kazanarak 79 delege çıkarırken, Kemer Belediyesi eski başkanı Mustafa Gül’ün başını çektiği beyaz liste ise 8 delege çıkarabilmişti. Delege seçimlerinin ardından 05 Ocak 2020 Pazar günü Kemer Belediyesi Kültür Salonunda gerçekleştirilecek ilçe kongresinde ilçe başkanlığı için adaylar da belli olmaya başladı.

Mevcut Başkan Hüsnü Ünal yaptığı açıklamada tekrar aday olduğunu söyledi. Halkın çalışanı ve partisine hizmet edeni görüp, taktir ettiğini belirten Ünal, “Önümüzde bir ilçe seçimi var ve ardından da il seçimi yapılacak. 2 yıldır Cumhuriyet Halk Partisi Kemer İlçe Başkanlığını yürüttüm ve gücüm yettiğince en iyi şekilde partime hizmet ettim. Bundan sonra da önümüzdeki 05 Ocak 2020 tarihinde yapılacak olan ilçe seçiminde tekrar ilçe bakanlığına adayım. Bu vesileyle yeni seçimlerde birlikte çalışacağım arkadaşlarımızla Kemer’e faydalı olabilmek için siyasi çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu anlamda Kemer’in sorunlarıyla alakalı kapımız her zaman açık. Büyükşehir Belediyesi ve Kemer Belediyesi ile birlikte Kemer için koordinasyon içerisinde hizmet edeceğiz. Sen ben yok biz varız” dedi.