EĞİTİM
Giriş Tarihi : 05-03-2020 16:21

Tekdemir göreve başladı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Antalya genelinde gerçekleştirilen rotasyonla Kemer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanan Yusuf Tekdemir, göreve başladı. Tekdemir, “Turizm kenti olan Kemer ilçemizde, eğitim çalışmalarının sorumluluğunu üstlenmenin verdiği heyecanı ve onuru yaşıyorum” dedi.

Tekdemir göreve başladı

Şüheda PARTAL

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Antalya genelinde gerçekleştirilen rotasyonla ilçe müdürlerinin yerleri değiştirildi. Bu kapsamda Kemer İlçe Milli Eğitim Müdürü Veli Kaya uzman olarak geri çekilirken, Kumluca Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yusuf Tekdemir ise Kemer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atandı. Atamanın ardından Tekdemir, Pazartesi günü Kemer’e gelerek göreve başladı. Tekdemir, göreve başlamasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü internet sitesinden yayınladığı mesajında, şunları söyledi:

“Ülkemizin bugünü ve geleceği için Suriye İdlib bölgesinde büyük bir mücadele veren ve bu uğurda şehit düşen kahraman askerlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum. İlimizin turizm kenti olan Kemer ilçemizde, eğitim çalışmalarının sorumluluğunu üstlenmenin verdiği heyecanı ve onuru yaşıyor, şahsımı bu göreve layık gören Sayın Valimize ve İl Milli Eğitim Müdürümüze şükranlarımı arz ediyorum.”

“Teknolojinin ve bilginin hızla geliştiği küresel bilgi toplumunda eğitimsel değişim, yeni döneme uyum sağlayabilen öğrencilerin yetiştirilmesini gerekli kılmaktadır. Bilgi toplumunda eğitim etkinliklerinin gerçekleştirildiği yer olan okullardan, yeniliklere açık, yaratıcı, takım çalışmasına yatkın, problem çözebilen, geleceği plânlayan ve nitelikli bireyleri yetiştirmesi beklenmektedir. Bu beklenti içinde okullarımız, sürekli yeniliğe açık, bilginin üretildiği, kullanıldığı ve geliştirildiği, ekip çalışması ile insanın kendine güven sağladığı, günün her saatinde kullanıma açık, toplumun yeni bilgi ihtiyaçlarının karşılandığı, öğrencide özgün ve yaratıcı düşünceyi geliştirmeyi amaçlayan, çok fonksiyonlu bir yapıda olmak zorundadır.”

“Kemer eğitim çalışanları olarak bizlere düşen görev, tüm paydaşlarla birlikte aktif olarak bu sürece katkı sunmak ve ülkemizin, ilimizin ve ilçemizin eğitim hedeflerine ulaşmak için gece gündüz demeden çalışmaktır. Bizden önce Kemer eğitimi için mesai harcayan çok değerli eğitim çalışanlarına teşekkür ediyor, eğitim adına yapılacak faaliyetler ve çalışmalara tüm Kemer halkımızı katkı sunmaya davet ediyorum. Rabbim ilçemize hayırlı hizmetler yapmayı bize nasip etsin inşallah”