ANTALYA
Giriş Tarihi : 30-03-2021 12:04   Güncelleme : 30-03-2021 12:04

TEEYAD kongresi yapıldı

Antalya'da, Turizm Etkinlik ve Eğlence Yatırımcıları Derneği (TEEYAD), pandemi nedeniyle uzun süredir ertelenen kongresini gerçekleştirdi. Seçime tek liste ile gidilirken, kurucu başkan Oktay Arı görevini devam ettirdi.

TEEYAD kongresi yapıldı

Merkezi Antalya'da olmak üzere 2019 yılının sonlarında kuruluşu tamamlanan TEEYAD, ilk genel kurulunu gerçekleştirdi. Bir otelde düzenlenen kongreye, derneğin 31 üyesinden 22'si katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan genel kurul, divan başkanlığı seçimi ile devam etti. Üyelerin oybirliği ile divan başkanlığına Halis Altay seçildi.

Derneğin kurucu başkanı Oktay Arı, 2019'un sonunda kuruluş kaydını gerçekleştirdikleri derneğin ilk genel kurulunu pandemi nedeniyle bugüne kadar yapamadıklarını söyledi. Amaçlarının turizmde etkinlik ve eğlence sektörünün sorunlarını gidermek olduğunu belirten Arı, "Ankara'da bir dizi temasta bulunduk. Özellikle yabancı personel çalışma izinleri konusunda olumlu girişimler gerçekleştirdik" dedi.

Yönetim ve denetim kurulu raporlarının okunarak oybirliği ile onaylandığı genel kurulda, daha sonra bazı tüzük değişiklikleri yapıldı. Sektörde faaliyet gösteren firmaların güçbirliği yaparak toplu alımlar yapmasının kararlaştırıldığı genel kurulda, sektöre bazı etik kuralların da getirilerek otokontrol sisteminin hayata geçirilmesi kararlaştırıldı. TEEYAD üyeleri daha sonra 3 yıl boyunca görev yapacak yönetim ve denetim kurullarının seçimini gerçekleştirdi.

Üyeler oybirliği ile Arı ve ekbini 3 yıllığına göreve getirdi. Yeni yönetimde Halis Altay, İskender Yıldırım, Ferdağ Gencer, Özgür Emeklioğlu, Mehmet Yağmur, Mehmet Boztaş, Güney Cino ve Uğur Yuva yeraldı. Denetim Kurulu ise Azad Babayev, Emrah Polat ve Yamaç Alkan'dan oluştu. Yeni kurullar önümüzdeki günlerde toplanıp kendi aralarında görev dağılımı yapacak.

(DHA)