YURT
Giriş Tarihi : 06-12-2019 09:08

'Tamamlanması için neyi bekliyorsunuz?’

İYİ Parti Antalya Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Feridun Bahşi, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın cevaplaması isteğiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na soru önergesi verdi. Bahşi önergesinde Alacasu mevkii ve Phaselis Antik Kenti arasında yer alan tünel ile Kumluca-Kemer yolunun ne zaman tamamlanacağını sordu.

'Tamamlanması için neyi bekliyorsunuz?’

Maksut TEMİZEL

İYİ Parti Antalya Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Feridun Bahşi, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın cevaplaması isteğiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na soru önergesi verdi. Kumluca ve Antalya'yı birbirine bağlayan D-400 karayolu, 2018 de meydana gelen heyelan nedeniyle trafiğe kapatıldığını hatırlatan Bahşi, “Heyelanın ardından bölgede yol yapım çalışmaları başlatılmış ve hala devam etmektedir. Ayrıca yine bu yol üzerindeki Alacasu mevkii ve Phaselis Antik Kenti arasında bulunan bölgeye Ocak 2016’da 1300 metrelik tünel yapımına başlanmış ve Karayolları Genel Müdürlüğü, tüneli bir buçuk yılda tamamlamayı planladığını duyurmuştu. Ancak tamamlanma bir yana şuan için hiçbir çalışma yapılmamaktadır”

Bahşi önergesinde; “Kumluca Kemer yolu işinin başlama tarihi nedir, ne zaman tamamlanacaktır? Yolun çökmesinde yüklenici firmadan kaynaklı hata var mıdır? Yapımına 2016 da başlanan Alacasu mevkii ve Phaselis Antik Kenti arasındaki tünelin ne zaman tamamlanması bekleniyor? Bu bölgede sürekli ölümlü trafik kazaları yaşanmaktadır. Karayolunun ve Tünelin biran önce tamamlanması için neyi beklemektesiniz?” diye sordu.