GÜNDEM
Giriş Tarihi : 15-12-2020 16:31   Güncelleme : 15-12-2020 16:31

Tam destek!

Kemer Belediyesi, koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında ilçe genelinde dezenfekte çalışmaları, ücretsiz maske dağıtımı ve dezenfektan malzemesi dağıtımına aralıksız devam ediyor. Bugüne kadar yaklaşık 330 bin ücretsiz maske dağıtımı yapan Kemer Belediyesi, ilçedeki kurumlara araç desteği de veriyor. Sahada zorlu görev üstelenen filyasyon ekiplerine yardımcı olmak için 2 adet araç desteğinde bulunduklarını bildiren Kemer Belediye Başkanı Necati Toaploğlu, “Şu anda İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne 3 tane araç desteğinde bulunduk. Bu araçların iki tanesini filyasyon ekipleri kullanıyor. Bir tane Kemer Devlet Hastanesi’ne araç kiraladık. Bir tane de Kaymakamlıkta bulunan vefa destek grubunda var. Üzerimize düşen görevi yaptık ve yapamaya da devam edeceğiz” dedi.

Tam destek!

Şüheda PARTAL

Dünyayı etkisi altına almaya devam eden koronavirüse karşı savaş açan sağlık ekiplerine destek vermeye devam eden Kemer Belediyesi, sahada zorlu görev üstelenen filyasyon ekiplerine yardımcı olmak için de 2 adet araç desteğinde bulundu.

Öte yandan pozitif vakaların, pozitif olduğundan şüphe duyulanların ve karantinadan kaçanların taşınması için Kemer Kaymakamlığı’nın talebi üzerine Kemer Devlet Hastanesi’ne bir adet araç kiralandı.

Kemer Belediyesi, araç desteğinin yanı sıra ilçe genelinde dezenfekte çalışmaları, ücretsiz maske dağıtımı ve dezenfektan malzemesi dağıtmaya da aralıksız devam ediyor. Bugüne kadar Kemer Belediyesi’nin halka dağıttığı ücretsiz maske sayısı da yaklaşık 330 bin olduğu belirtildi.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Belediyesi’nin koronavirüsün Türkiye’de ilk çıktığı günden itibaren vatandaşların daha sağlıklı yaşaması için eldeki imkanları seferber ettiklerini söyledi. Belediye olarak maske üretimi, dezenfekte çalışmaları, resmi kurumların ve ilçe genelinin ilaçlanması çalışmaları yaptıklarını belirten Başkan Topaloğlu, ellerinden gelen desteği verdiklerini ve vermeye devam ettiklerini kaydetti.

Topaloğlu, koronavirüse karşı daha hızlı ve etkin mücadele konusunda resmi kurumlara araç desteği de sağladıklarına dikkat çekerek, “Şu anda ilçe sağlık müdürlüğüne 3 tane araç desteğinde bulunduk. Bu araçların iki tanesini filyasyon ekipleri kullanıyor. Bir tane Kemer Devlet Hastanesi’ne araç kiraladık. Bir tane de Kaymakamlıkta bulunan vefa destek grubunda var. Kaymakam Murtaza Dayanç istediği takdirde daha fazla araç desteği sağlamaya hazırız” dedi.

Vatandaşın sağlığını önemsediklerini ve hiçbir masraftan kaçmadan çalıştıklarını aktaran Topaloğlu, koronavirüsün çıktığı ilk günden bu yana halka ücretsiz maske dağıttıklarına vurgu yaparak, “Günlük yaklaşık 4 bin adet maske üretiyoruz. Bunları resmi kurumlara ve pazar yerlerinde halkımıza dağıtıyoruz. Şu ana kadar 330 bin maske ürettik ve dağıttık. Devletin tüm kurumları ile çok iyi diyalog halindeyiz. Üzerimize düşen görevi yaptık ve yapamaya da devam edeceğiz. Sosyal mesafe maske ve hijyen kurallarına mutlaka uymamız gerekiyor” diye konuştu.