GÜNDEM
Giriş Tarihi : 12-05-2020 15:50

Sualtı Günleri başlıyor

Kemer’de bu yıl online olarak düzenlenecek olan 19. Uluslararası Kemer Sualtı Günleri 16 Mayıs Cumartesi günü başlıyor. Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV), Kemer Belediyesi ve Akdeniz Üniversitesi tarafından organize edilen etkinlikte çekilecek olan fotoğraf ve videoları değerlendirecek jüri de belirlendi. 8 ayrı kategori de yapılacak olan etkinliğin jürisinde fırsat buldukça Antalya kıyılarında dalış yapan Antalya Valisi Münir Karaloğlu da yer alıyor.

Sualtı Günleri başlıyor

Şüheda PARTAL

Kemer’in sualtı güzelliklerine dikkat çekmek amacıyla düzenlenen Uluslararası Kemer Sualtı Günleri, 16-19 Mayıs tarihleri arasında online olarak yapılacak. Son 5 yıl içerisinde Antalya kıyılarında çekilmiş olan video ve fotoğrafların yarışacağı organizasyonda, Antalya kıyılarında dalış yapan Antalya Valisi Münir Karaloğlu’da, sualtının tanıtımı için düzenlenen organizasyonun jürisinde yer alıyor.

8 ayrı kategori de yapılacak olan etkinliğin jürisinde Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nun yanı sıra, Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Eravşar, UNESCO’dan Dr. Ulrike Guerin, Rusya Sualtı Aktiviteleri Federasyon Başkanı Dr. Sergey Fazlullin, Almanya Sualtı Federasyonundan Norbert Wotte, Moda Tasarımcısı Atıl Kutoğlu, Arçelik Genel Müdürü Hakan Bulgurlu, Sırbistan’dan Sualtı Fotoğrafçısı Ivana Orlovic, YemekSepeti.com Kurucusu Nevzat Aydın, Akademisyen Doç. Dr. Hasan Cicioğlu, NTV Antalya Temsilcisi Sibel Atasoy, Sualtı Film Yapımcısı Tahsin Ceylan, Sualtı Fotoğrafçısı Ateş Evirgen, KETAV Başkan Yardımcısı Volkan Yorulmaz, KETAV Yönetim Kurulu Üyesi Aydın Aytuğ ve Akdeniz Üniversitesinden Doç. Dr. Hakan Öniz’de yer alacaklar.

KETAV ve Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamasında, “Sualtı Günlerinin bu yıl 19’uncusunu düzenleyeceğiz. Koronavirüs nedeniyle bu yılki etkinlik online olarak yapılacak. Etkinliğin asıl amacı Kemer’in sualtı güzelliklerine dikkat çekmek. Kemer’i uluslararası arenalarda tanıtmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi.