GÜNDEM
Giriş Tarihi : 28-04-2021 15:01   Güncelleme : 28-04-2021 15:01

Sualtı Günleri 20 yaşında!

Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV), Akdeniz Arkeolojisi Derneği ve Akdeniz Üniversitesi Sualtı Arkeolojisi Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından bu yıl 20’ncisi düzenlenecek Uluslararası Kemer Sualtı Günleri, 16 Mayıs Pazar günü başlıyor. Pandemi dolayısıyla geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da online olarak düzenlenecek Sualtı Günleri 9 ayrı kategori de yapılacak. Son 3 yıl içerisinde Kemer ve Akdeniz kıyılarında çekilmiş olan video ve fotoğrafların yarışacağı organizasyonda kategori birincilerine Kemer’de 5 günlük iki kişilik tatil hediye edilecek.

Sualtı Günleri 20 yaşında!

Maksut TEMİZEL

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Antalya Valiliği, Kemer Kaymakamlığı ve Kemer Belediyesinin desteğiyle, Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV), Akdeniz Arkeolojisi Derneği ve Akdeniz Üniversitesi Sualtı Arkeolojisi Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından bu yıl 20’ncisi düzenlenecek Uluslararası Kemer Sualtı Günleri başlıyor. 16-19 Mayıs tarihleri arasında pandemi dolayısıyla geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da online olarak düzenlenecek Sualtı Günleri, 9 ayrı kategori de yapılacak. Son 3 yıl içerisinde Kemer ve Akdeniz kıyılarında çekilmiş olan video ve fotoğrafların yarışacağı organizasyonda kategori birincilerine Kemer’de 5 günlük iki kişilik tatil hediye edilecek.

Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hakan Öniz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Pandemi nedeniyle bu sene de çevrimiçi olarak gerçekleştireceğimiz Uluslararası Kemer Sualtı Günlerinin 20.sinde Akdeniz'in tamamında çekilmiş fotoğraf ve filmler için yeni kategoriler oluşturuldu. Hem Akdeniz hem de Kemer'de son 3 yılda çekilmiş fotoğraf ve kısa filmleri 15 Mayıs 2021 akşamına kadar bekleriz. Ödüllerimiz 21.UKSG'de Kemer'de yüz yüze buluşmayı dilediğimiz tatil ödülleri olacak” dedi.