ANTALYA
Giriş Tarihi : 14-01-2023 02:09

Su altında kalan evlerin temel ihtiyaçları iş makinesiyle giderildi

Antalya’da 4 gündür etkili olan sağanak yağış Döşemealtı ilçesinin çukur noktalarında kalan bazı villaların su altında kalmasına neden oldu. Vatandaşlara temel ihtiyaçları iş makinesiyle ulaştırılırken, su altındaki yerler havadan görüntülendi.

Su altında kalan evlerin temel ihtiyaçları iş makinesiyle giderildi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyardığı Antalya'da salı gecesi başlayan şiddetli yağış ve fırtına etkisini yitirdi. 4 gündür aralıksız devam eden yağış hayatı olumsuz etkiledi. Yağış yayaların yanı sıra sürücülere de zor anlar yaşattı. Şiddetli yağış kent merkezi kadar ilçelerde de etkili oldu. Döşemealtı ilçesinde çukur noktalarda kalan bazı villaların etrafı suyla kaplandı. Çığlık ve Yağca Mahallesi’ndeki küçük kanallardan gelen su Yeniköy Mahallesi mezarlık karşısındaki bazı villaları su altında bıraktı. Her tarafı suyla kaplanan vatandaşların yardımına belediye ekipleri koştu. Zaman zaman bir metreye yaklaşan su nedeniyle bina sakinleri dışarı çıkamadı. Vatandaşların su ekmek gibi temel ihtiyaçları iş makineleriyle ulaştırıldı. Bölgede narenciye, zeytin ve nar ağaçlarının da sular altında kaldığı görüldü. Sular altında kalan ev ve bahçeler havadan da görüntülendi.

Sulu alandan aracıyla geçen Mustafa Özgün, şiddetli yağış nedeniyle her yeri su bastığını belirterek, “Çığlık ve Yağca’dan gelen sular bu noktadaki çukur yeri bastı. Her sene aynı şekilde burası su altın kalıyor. Evler sular altında, biz de arabayla geçemedik” dedi. (İHA)

AdminAdmin