GÜVENLİK
Giriş Tarihi : 26-04-2022 22:37

Soygun yapan şüpheliler 24 saat geçmeden yakalandı

Manavgat ilçesinde villaya girerek 250-300 bin TL değerinde ziynet eşyası ile 40 bin TL değerinde döviz ve Türk Lirası çalan 4 şüpheli, 24 saat içerisinde yakalandı. Çok sayıda suç kaydı bulunan şüphelilerin villadaki kasayı kırarak çaldıkları ziynet eşyası ve paralar araç ve adreslerinde ele geçirilerek sahibine teslim edildi.

Soygun yapan şüpheliler 24 saat geçmeden yakalandı

Sorgun Mahallesi 8173 Sokak'ta bulunan villada meydana gelen hırsızlık olayının ardından çalışma başlatan Manavgat Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, yapmış oldukları çalışma sonucunda şüphelileri belirledi. Şüphelilerden A.Ö., M.K. ve M.Y. Asayiş Büro Amirliği ekiplerince yakalanırken ticari taksi ile Adana’ya seyir halinde olduğu tespit edilen H.Ç. isimli şüpheli ise Silifke Jandarma Komutanlığı JASAT birimi ile irtibata geçilerek yakalandı. Şüphelilerin araçlarında ve ikametlerinde yapılan aramada villadan çalınan ziynet eşyaları ve paraların tamamına yakını ele geçirildi. Ele geçirilen malzemeler, sahibi olan Yücel Aydın tarafından teşhis ettirildikten sonra teslim edildi.

Yapılan aramada ayrıca; 1 adet siyah renkli üzerinde silah ve bu silaha ait şarjör içerisinde 7 adet fişek, 1 adet üzerinde içerisinde 1 adet dolu kartuş bulunan yeşil siyah renkli tüfek ve hırsızlık olayını gerçekleştirmek için kullanılan 1 adet tornavida ele geçirildi.

Şüphelilerden M.K.’nin suç kaydı bulunmazken A.Ö.’nün 5,M.Y.’nin 2, H.Ç.‘nin ise 11 adet işy erinden, 7 adet evden, 2 adet motosiklet olmak üzere çeşitli hırsızlıklardan toplam 31 adet suç kaydı bulunduğu belirlendi. Emniyetteki işlemlerinin ardından Manavgat Adliyesine sevk edilen 4 şüpheli tutuklanarak Alanya Cezaevine gönderildi. (İHA)

AdminAdmin