EĞİTİM
Giriş Tarihi : 04-06-2024 16:04

SMA'lı Utku bebek için öğrencilerden sergi

Kemer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Özel Final İlk ve Ortaokulu işbirliğinde kalp deliği ve SMA Tip-1 hastalığıyla savaşan Utku Limoncu bebeğin tedavisine destek amacıyla öğrenciler tarafından yapılan resimlerden oluşan sergi açıldı. Sergiden elde edilecek gelirle Utku bebeğin Dubai için yolculuk masraflarına destek olunacak.

SMA'lı Utku bebek için öğrencilerden sergi

Şüheda PARTAL

Tokat'ta yaşayan Utku Limoncu adlı bebek, 14 Eylül 2023 tarihinde dünyaya gelmesinin ardından SMA Tip-1 ve kalp deliği teşhisi konulmasıyla zorlu bir mücadeleye başladı. Utku'nun hayatını kurtarmak adına Tokat Valiliği'nin onayıyla başlatılan yardım kampanyasında tedavisi için ihtiyaç duyulan para toplanırken, şimdi de Utku bebeğin Dubai’de tedavi olması için gereken yol masrafları için yardım toplanmaya başlandı.

Kemer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Göynük Mahallesi’nde bulunan Özel Final İlk ve Ortaokulu öğrencileri tarafından yapılan resimlerden oluşan sergi Mustafa Ertuğrul Aker Parkı’nda açıldı. Milli Eğitim Müdürü Semra Bekar ile Final İlk ve Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerinin katılımıyla açılan resim sergisinden el edilen gelirle, Utku bebeğin Dubai için yolculuk masraflarına destek olunacak.

Milli Eğitim Müdürü Semra Bekar yaptığı açıklamada, Tokat'ta yaşayan Utku Limoncu’nun tedavi için oluşturulan kampanyanın tamamlandığını belirterek, “Şimdi tedavi için Dubai'ye gidecek. Yolculuk masrafları için bir miktar daha yardım toplanıyor. Bizde öğrencilerimizle birlikte Utku bebeğe destek olmak için bir sergi açtık. Öğrencilerimizin yaptığı resimlerden oluşan serginin geliri de Utku bebeğe destek olacak. Final İlk ve Ortaokulu yönetici, öğretmen ve öğrencilerine duyarlılıkları için teşekkür ediyoruz” dedi.

Öte yandan Umut bebeğin yolculuk masrafları için destek olmak isteyen vatandaşların “Fırat Nejat Limoncu” alıcı adıyla TR51 0001 5001 5800 7304 2452 03 hesap numarasından yardım yapabilecekleri bildirildi.

AdminAdmin