GÜNDEM
Giriş Tarihi : 29-04-2020 16:31

Site sakinlerinden 5 yıldızlı otele plaj tepkisi

Kemer’de bulunan 5 yıldızlı bir otel, 20 Evler Sitesi’nin önünde bulunan plaja platform ve voleybol sahası kurdu. Denize girecek yerleri kalmadığını belirten site sakinleri duruma tepki göstererek platform ve voleybol sahasının kaldırılmasını istedi. Şu ana kadar otel yönetimi ile medeni bir şekilde konuşarak ve kendilerinden feragat ederek uzlaşmaya çalıştıklarını belirten 20 Evler Site Yönetimi Başkanı Melih Beken, “Teknik olarak bu site 25-30 yıldır bu sahili kendisinin olarak kullanıyor. Yetmiyorsa bir miktar şezlong geri verelim. Ama biz voleybol sahası istemiyoruz. İnsanlar deniz kenarında yaşamak istiyorlar. Şu anda gerekli yerlere dilekçelerimizi verdik. Biz burada sadece adalet istiyoruz” dedi.

Site sakinlerinden 5 yıldızlı otele plaj tepkisi

Ahmet Duran YENİGÜN-Şüheda PARTAL

Kemer’in Merkez Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan 20 Evler Sitesi sahilinde ilginç olaylar yaşanıyor. Sitenin yanında bulunan 5 yıldızlı bir otel geçtiğimiz yıl sitenin önündeki plaja platform ve voleybol sahası kurdu. Site sakinlerinin duruma tepki göstermesi üzerine kaldırılan platform ve saha bu yılda daha geniş bir şekilde kurulmak istenince site yönetimi tarafından otel kaymakamlık, savcılık ve belediyeye şikayet edildi.

‘UYARILARIMIZA RAĞMEN KALDIRMADILAR’

Otelin bu yıl plajda daha geniş bir alanda platform ve voleybol sahası kurmaya çalıştığını ifade eden 20 Evler Site Yönetimi Başkanı Melih Beken, otel yönetimini uyarmalarına rağmen bir türlü dönüş yapmadıklarını söyledi. Kemer’de oteller kurulmadan önce 20 Evler Sitesi’nin kurulduğunu bildiren Beken, “Bu site Kemer’in en eski sitelerden bir tanesi. Bu oteller daha burada yokken bu site buradaydı ve ahenk içerisinde mutlu bir şekilde yaşayan insanlar var bu sitede. Hiçbir zaman sorunumuz yoktu. Ama son birkaç yıldır özellikle yanımızdaki otel ile bizim önümüzde bulunan sahil alanına voleybol sahası yapma talebini ilettiler ve yaptılar. Geçen sene kurdular ve bunu kaldırın dememize rağmen kaldırmadılar” dedi.

‘CİDDİ BİR ŞEKİLDE GENİŞLETTİLER’

Ocak ayında düzenlenen site seçimlerinde yönetim başkanı olarak seçildiğini belirten Beken, “ilk işimiz otel yönetimi ile bir araya gelmek oldu. Burada biz her sene plaj kavgası yapıyoruz, gelin bir ortak nokta bulalım, sulh yoluna gidelim, bu kavga bitsin. Biz burada zaten 2-3 tane komşuyuz yıllarca bu ilişkinin devam edeceği bir yapı yapalım, bize bir formülle gelin dedik. Çünkü sonuçta kendi operasyonları sahillerinin yetmediğini söylüyorlar. Ancak bugüne kadar yetti de şimdi mi yetmedi? Şimdi ise platformlarını büyüttüler voleybol sahası ile plaj alanlarını ciddi bir şekilde genişlettiler” diye konuştu.

‘KENDİ TENTELERİMİZİ KALDIRDILAR’

Site yönetimi olarak ilk başta anlayışla karşıladıklarını ve kendi alanlarının bir kısmından feragat ettiklerini bildiren Melih Beken, “Ancak voleybol sahasının buradan gitmesi yönünde taleplerde bulunduk. Burada böyle bir yapının olmaması gerektiğini ilettik ve bu voleybol sahasını başka bir alanda yapmalarını rica ettik. Biz değerlendirelim görelim dediler ve 4 ay boyunca biz onlardan cevap bekledik. Herhangi bir cevap alamayınca geçtiğimiz hafta sonu biz burada kendi tentelerimizi kurmaya başladık. Ancak hem bizim kurmuş olduğumuz tentelerimizi kaldırdılar hem de buraya izinsiz bir şekilde kepçe sokarak burayı düzenleyip platform kurmaya başladılar. Yani geçen seneki düzenini kurmaya karar verdiler. Biz de bunun kesinlikle kabul edilemeyeceğini söyledik” dedi.

‘BİZ SADECE ADALET İSTİYORUZ’

Şu ana kadar otel yönetimi ile medeni bir şekilde konuşarak ve kendilerinden feragat ederek uzlaşmaya çalıştıklarını belirten Beken, “Teknik olarak bu site 25-30 yıldır bu sahili kendisinin olarak kullanıyor. Yetmiyorsa bir miktar şezlong geri verelim. Ama biz voleybol sahası istemiyoruz. Sonuçta evlerimiz devasa evler değil. İnsanlar deniz kenarında yaşamak istiyorlar. Şu anda gerekli yerlere dilekçelerimizi verdik. Belediyeye, Kaymakamlığa ve savcılığa verdik. Tespit etmeye belediyeden bir grup geldi. Diğer mercilerden de yavaş yavaş geliyorlar. Biz burada sadece adalet istiyoruz. Kendimize özel bir muamele olsun istemiyoruz. Hukuken ne gerekiyorsa onun yapılmasını istiyoruz. Huzur içinde sadece bu sene değil bir sonraki senelerde de kalıcı olacak şekilde bu konunun hukuk tarafından gerçekleştirilmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.