YAŞAM
Giriş Tarihi : 02-06-2021 13:26   Güncelleme : 02-06-2021 13:26

Sigorta Acentaları Derneği, Vali Yazıcı'yı ziyaret etti

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Meclis Başkanı Süleyman Özer, Antalya Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı İbrahim Düzenli ve ATSO Sigortacılık Komitesi üyeleri, Sigorta Haftası nedeniyle Antalya Valisi Esin Yazıcı'ya nezaket ziyaretinde bulundu.

Sigorta Acentaları Derneği, Vali Yazıcı'yı ziyaret etti

Sigortacılık sektörü temsilcilerinin ziyaretinden memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali Yazıcı, "Ülkemiz büyük ölçüde deprem kuşağında yer alıyor. Doğal afetlerin sıkça yaşandığı bir ülkedeyiz. Tabi ki her şeyden önce can güvenliği gelir ama bir de insanların maddi kayıpları var. Ülkemizde sigorta kullanımında oranlama ise yüzde 70'i kaza sigortası diğer kalan oran ise iş yeri sigortası ve sağlık sigortası ve finansal sigortalar. Sigorta ve sigortacılık bu anlamda bizim için çok önemli. Sigortacılığın kapsamını daha da genişletmemiz ve ileri götürmemiz gerektiğine inanıyorum. Kamuoyunun sigortaya olan inancı artmalı, sigortanın tüketimini artırmalıyız" dedi.

Sigortacılık sektörü temsilcileri, ziyarette ülkemizde sigorta bilincinin ve tüketiminin arttırılabilmesi için görüşlerini ve taleplerini iletti.

ATSO Meclis Başkanı Süleyman Özer, özellikle Antalya ilinde sıkça yaşanan sel, hortum ve fırtına gibi doğal afetlerin tarım sektöründe sıkıntıya neden olduğunu belirterek, TARSİM Sigorta Sistemi ile çiftçilerin zararlarının en aza indirilebileceğini söyledi. Özer, TARSİM Poliçelerine yeni eklenen 'kavrulma teminatı' gibi ürünler ile çiftçilerin aşırı yaz aylarında sıcaktan zarar görmeleri halinde bile zararlarının karşılayabileceklerini kaydetti. Özer, özel sağlık ve tamamlayıcı poliçelere ilginin covid-19 sonrası daha da arttığını belirtti.

(DHA)