YAŞAM
Giriş Tarihi : 25-11-2021 19:18   Güncelleme : 25-11-2021 19:18

‘Şiddet istemiyoruz, konuşarak da anlaşabiliriz’

Türk Kadınlar Birliği Kemer Şubesi tarafından 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla Kemer Belediyesi, Kemer Anadolu Hastanesi ve İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün destekleriyle Arslanbucak Düğün Salonu’nda farkındalık toplantısı düzenlendi. “Şiddet istemiyoruz, konuşarak da anlaşabiliriz” sloganıyla yapılan toplantıda, kadınlara yönelik şiddet, empati kurmak, toplumsal cinsiyet eşitliği, kadınlara yönelik şiddetin türleri, erkek çocukların yetiştirilmesi ve eğitilmesi, kadınlara yönelik şiddetle ilgili yasalar ve gerekli önlemler gibi konular konuşuldu.

‘Şiddet istemiyoruz, konuşarak da anlaşabiliriz’

Şüheda PARTAL

Kemer’de 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla farkındalık toplantısı düzenlendi. Kemer Belediyesi, Kemer Anadolu Hastanesi ve İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün destekleriyle Türk Kadınlar Birliği Kemer Şubesi tarafından Arslanbucak Düğün Salonunda düzenlenen farkındalık toplantısına, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun eşi Fikriye Topaloğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül’ün eşi Hale Gül, Belediye Sağlık İşleri Müdürü Özden Biber, Türk Kadınlar Birliği Kemer Şube Başkanı Hacer Akdağ, Türk Kadınlar Birliği Kemer Şube Başkan Yardımcısı Hatice Şeker ve genel sekreteri Ayşegül Akbaba, İYİ Parti Kemer İlçe Kadın Kolları Başkanı Kamile Büyükakçalı ile kadınlar katıldı.

Toplantıda, Avukat Deniz Toklu, Kemer Anadolu Hastanesi Kadın Doğum Uzmanı Sezai Ertürk, Kemer Anadolu Hastanesinde görev yapan ebe Aysel Dinçer, Kişisel Gelişim Uzmanları Özgül Karcı ile Burçin Çakın konuşmacı olarak yer aldı. “Şiddet istemiyoruz, konuşarak da anlaşabiliriz” sloganıyla yapılan toplantıda, kadınlara yönelik şiddet, empati kurmak, toplumsal cinsiyet eşitliği, kadınlara yönelik şiddetin türleri, erkek çocukların yetiştirilmesi ve eğitilmesi, kadınlara yönelik şiddetle ilgili yasalar ve gerekli önlemler gibi konular konuşuldu.

Türk Kadınlar Birliği Kemer Şube Başkanı Akdağ, yaptığı konuşmasında, kadınlara yönelik şiddetin bitmesini istediklerini ve bu konuda ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerini belirterek, toplantıya katılanlara teşekkür etti.

Toplantıda ayrıca İlçe Sağlık Müdürlüğü kanser biriminde çalışan hemşire Gülşen Mızrak, kanserde erken teşrisin önemine dikkat çekerek, katılımcılara kanser tarama programları hakkında bilgilendirmede bulundu. Koronavirüse karşı aşının önemli olduğuna vurgu yaparak, katılımcıları aşı konusunda daha da duyarlı olmaya davet etti. İlçe Sağlık Müdürlüğü diyetisyeni Burcu Özaktaş da katılımcılara hipertansiyon, kronik kalp hastalıkları ve diyabetikle ilgili beslenme konusunda bilgi verdi.