GÜNDEM
Giriş Tarihi : 06-04-2021 15:50   Güncelleme : 06-04-2021 15:50

Sezondan umutluyuz

Kemer’de bulunan 5 yıldızlı Rox Royal Hotel, 1 Nisan itibariyle kapılarını tekrar misafirlerine açtı. Kemer’de özellikle Mayıs ayı itibariyle hareketlilik ve doluluk oranlarının artacağını belirten Rox Royal Otel Genel Müdürü Mustafa Bozlar, “Mayıs ayında test zorunluluğu kaldırılması planlanıyor. Bu da hareketlilik ve doluluk oranları açısında sezonun geri kalanı için oldukça umut verici. Özellikle Ramazan Bayramından itibaren iyi bir sezon geçireceğimizi düşünüyorum. Şuanda Rusya, Ukrayna ve Kazakistan ağırlıklı bir hareketlenme var. Avrupa pazarındaki hareketlilik ise pandeminin gidişatına bağlı olacak. Ancak, İngiltere’nin başlamasıyla diğer Avrupa ülkelerinden de hareketlilik olacağına inanıyorum” dedi.

Sezondan umutluyuz

Ahmet Duran YENİGÜN

Pandemi nedeniyle geçtiğimiz yıl Kasım ayında kapılarını kapatan Kemer merkezdeki 5 yıldızlı Rox Royal Hotel, 1 Nisan itibariyle kapılarını tekrar misafirlerine açtı. Kemer’de özellikle Mayıs ayı itibariyle hareketlilik ve doluluk oranlarının artacağını belirten Rox Royal Otel Genel Müdürü Mustafa Bozlar, “Şu anki Nisan ayı verileri turist gönderen ülkeler ile bizim ülkemizin test zorunluluğu getirmesinden dolayı çok bir hareketlilik olmadığını gösteriyor. Ancak Mayıs ayında test zorunluluğu kaldırılması planlanıyor. Bu da hareketlilik ve doluluk oranları açısında sezonun geri kalanı için oldukça umut verici. Özellikle Ramazan Bayramından itibaren iyi bir sezon geçireceğimizi düşünüyorum” dedi.

‘AVRUPA PAZARI PANDEMİNİN GİDİŞATINA BAĞLI’

Avrupa pazarındaki hareketliliğin pandeminin gidişatına bağlı olacağını ifade eden Bozlar, “Bölgemizin karakteristik özelliği doğrultusunda şuanda ağırlıklı Rusya, Ukrayna ve Kazakistan’dan turist bekliyoruz. Baltık ülkelerinden de Litvanya başlatıldı. Yakın tarihlerde de Letonya ve Estonya’nın başlanacağı bekleniyor. Avrupa’daki hareketlilik ise salgının gidişatına bağlı olacak. Ama öncelikle İngiltere’den bir hareketlilik bekleniyor. İngiltere’nin başlamasıyla diğer Avrupa ülkelerinden de hareketlilik olacağına inanıyorum. Organizasyon ve seminerler konusunda ise henüz bir hareketlilik yok. Yine bu pandemi dolayısıyla beklenişten dolayı özellikle sezon sonunda kış döneminde daha etkin bir hareketlilik olacağını düşünüyorum. Ama yine ufak çaplıda olsa birkaç organizasyonumuz var” diye konuştu.

‘MEMNUNİYETİ AÇISINDA İYİ VERİLERİMİZ VAR’

İsim değişikliğinin faydasını da gördüklerini belirten Bozlar, “Ama bu fayda sadece isim değişikliğine bağlı değildi. İsim değişikliğiyle birlikte konseptimizi de değiştirdik. Geçen yılda sezon içerisinde aldığımız misafir deneyimleri doğrultusunda da bu değişimin faydalı olduğunu onaylamış olduk. Misafir memnuniyeti açısında oldukça iyi verilerimiz var. Tesis açısından ileriye dönük daha da iyi olacağını düşünüyorum” dedi.

‘PROJENİN ARKASINDAYIZ VE DESTEKLİYORUZ’

Kemer sahillerinde yaşanan kıyı erozyonu ile ilgili de konuşan Bozlar, konunun takipçisi olduklarını belirterek, “Bizim zaten tesis önünde belli bir alanda oluşturulacak bakanlıktan da onay alınan iskele projemiz var. Geçen sene bakanımızın açıklamasından sonra falezler bölgesi dışında iskele yapılmasına izin verilmediğinden dolayı bu proje durduruldu. Ancak Kemer bölgesinde özellikle sahildeki daralmadan dolayı planlanan kazık çakma projesi ile birlikte projemizin arkasındayız ve yapmakta istiyoruz. Yapan tesisleri de gördük. Faydalı olduğunu da gördük. Dolaysıyla Kemer sahili açısından yapılmasını destekliyoruz” şeklinde konuştu.