GÜNDEM
Giriş Tarihi : 10-06-2021 16:59   Güncelleme : 10-06-2021 16:59

‘Sevdamız Kemer’imize hizmet etmek’

Göreve gelmesiyle Kemer’in çehresini değiştiren Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, pandemiye rağmen projelerini bir bir hayata geçiriyor. Başta ilçe merkezi olmak üzere Kemer’in tüm mahallelerinde de yıllardır özlem duyulan hizmetlerle halkın takdirini kazanan Başkan Topaloğlu, “İstenildiği zaman Kemer’de her şey yapılabilir. Çünkü Kemer Belediyesi güçlü bir belediye, onun için yeter ki isteyin. Halkımıza verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz. Biz lafla iş yapmıyoruz, yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı herkes görüyor. Her zaman şu ilke ile hareket ediyoruz; Seçilmişlerin sevdası vatanına, devletine, milletine, şehrine hizmet etmesidir! Bizler hizmetlerimizi yapar, taktiri halkımıza bırakırız. Onun için Kemer halkı bize güvenmeye ve bizi izlemeye devam etsin. Kemer’e hak ettiği değeri veriyoruz ve vermeye de devam edeceğiz” dedi.

‘Sevdamız Kemer’imize hizmet etmek’

Ahmet Duran YENİGÜN

Göreve gelmesiyle Kemer’in çehresini değiştirmeye devam eden Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, pandemiye rağmen projelerini bir bir hayata geçiriyor. Başta ilçe merkezi olmak üzere Kemer’in tüm mahallelerinde de yıllardır özlem duyulan hizmetlerle halkın takdirini kazanan Başkan Topaloğlu, 2 yılda 25 milyonluk yatırım yaparak Kemer’e hak ettiği hizmeti verdiklerini ve vermeye de devam edeceklerini söyledi.

‘SEVDAMIZ ŞEHRİMİZE HİZMET ETMEKTİR’

Lafla iş yapmadıklarını, Kemer’de istenildiğinde herşeyin yapılabileceğini ifade eden Başkan Topaloğlu, Kemer’in merkezinde kentin meydanı ile bütünleşen ve yenilenerek hizmete giren Atatürk Parkı’nın adına ve Kemer’e çok yakıştığını belirtti. Vatandaşlar başta olmak üzere kente gelen yabancı misafirlerin de ilgi odağı haline gelen Atatürk Parkı içerisinde yer alan restoranın da hizmete geçtiğini bildiren Topaloğlu, meydan ile park arasında yer alan kavşağa da Atatürk Heykeli konulduğu söyledi. Parkın içerisinde yer alan Ters evin ise özellikle yabancı misafirlerin ziyaret noktası ve selife alanı olduğuna dikkat çeken Topaloğlu, özellikle gece ışıklandırması ile dikkat çeken parkın, koşu ve yürüyüş yolları, köprüleri ve peyzaj düzenlemesi ile tam not aldığını belirterek, “Kemer'e güzel bir proje daha kazandırdık. Her zaman şu ilke ile hareket ediyoruz; seçilmişlerin sevdası vatanına, devletine, milletine, şehrine hizmet etmesidir! Halkımız ve ilçemize gelen yerli ve yabancı misafirlerimiz burayı çok beğeniyorlar. İşletmesi Belediye bünyemizde bulunan Kemer’imize yeni bir hayat katan Atatürk Parkımızı halkımızın kullanımına sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

‘HİZMETLERİMİZİ YAPAR, TAKTİRİ HALKIMIZA BIRAKIRIZ’

Pandemiye rağmen hizmette hız kesmeyen Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kuzdere Kapalı Pazar Yeri’nin hizmete alınmasının ardından Aslanbucak Kapalı Pazar Yeri projesi için startında verildiğini belirterek, “Diğer mahallerimizde olduğu gibi Arslanbucak Mahallemizde de yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Bizler Hizmetlerimizi Yapar, taktiri halkımıza bırakırız. Çok kısa bir süre sonra vatandaşlarımızın daha rahat pazarlarını yapabilecekleri ve bu alanda pazar harici sosyal etkinlikleri düzenleyebilecekleri, Aslanbucak Kapalı Pazar yerimiz Kemer’imize hayırlı uğurlu olsun. Bu kapalı pazar yerimiz 3 bin metrekare alanlı arsaya 2 bin 500 metrekare olacak şekilde yapılacak. 116 adet pazarcı esnafımızın yer alacağı Pazar yerimizin içerisinde destek ünitesi, tuvaletler, zabıta odası, bebek emzirme odası ve aş evi bulunacak” diye konuştu.

EĞİTİME TAM DESTEK!

İlçede bir eğitimci olarak eğitime tam destek verdiklerini bildiren Topaloğlu, Kemer Belediyesi Ahmet Erkal Destek Eğitim Kurs Merkezi’nin ardından yine Arslanbucak Mahallesi’nde belediyeye ait 436 ada 3 parsel üzerinde 2 bin 93 metrekarelik alanda anaokulu yapılacağını ifade etti. Bir eğitimci olarak Kemer’de eğitime A’dan Z’ye destek verdiklerini ve vermeye devam edecekleri bildiren Topaloğlu, “Arslanbucak’ta yatırımcılarımız Ülker ve Orduvar Akman tarafından yaptırılacak anaokulu, 1100 metrekare ve 100 öğrenci kapasiteli olacak. Çocuklarımızın geleceğini teminat altına almak bizim boynumuzun borcudur. Eğitime olan desteğimizi hiçbir zaman kesmeyeceğiz. Biz sürekli öğrencilerin yanında olacağız. Onlar bizim yanlarında olduğumuzu hissedecek” dedi.

DENİZ KAFE BULUŞMA NOKTASI OLDU

Mustafa Ertuğrul Aker Parkı’nda da (Olbia) sürdürülen çalışmaların tamamlandığını belirten Başkan Topaloğlu, park içerisinde yer alan ve işletmesi belediyeye ait Deniz Kafe’nin vatandaşların büyük ilgisini çektiğini söyledi. Uygun fiyatları, deniz manzarası ve muhteşem peyzajı ile dikkat çeken Deniz Kafe’nin Kemerlilerin de buluşma noktası olduğunu ifade eden Başkan Topaloğlu “Vatandaşlarımıza söz verdiğimiz gibi işletmesi belediyemize ait olan son derece modern çay bahçelerimizi vatandaşlarımız ile buluşturuyoruz. Mustafa Ertuğrul Aker Parkımızı yeniledik. Yürüyüş yolları, çocuk parkları ve içerisinde yer alan Deniz Kafemiz ile çok büyük bir beğeni kazandı. Vatandaşlarımız hizmetine en iyisine layık” şeklinde konuştu.

‘TAKTİR HALKIMIZIN’

İstenildiğinde Kemer’de her şeyin yapılabileceğine dikkat çeken Başkan Topaloğlu, “Çünkü Kemer Belediyesi güçlü bir belediye, onun için yeter ki isteyin. Halkımıza verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz. Biz lafla iş yapmıyoruz, yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı herkes görüyor. Bizler hizmetlerimizi yapar, taktiri halkımıza bırakırız. Onun için Kemer halkı bize güvenmeye ve bizi izlemeye devam etsin. Kemer’e hak ettiği değeri veriyoruz ve vermeye de devam edeceğiz. Bütün çabamız Kemerimiz ve Kemer Halkımız için. Gelecek nesillere güzel bir Kemer bırakabilmek için” dedi.