ANTALYA
Giriş Tarihi : 03-01-2021 12:50   Güncelleme : 03-01-2021 12:50

Sessizliğe bürünen Antalya, turistlere kaldı

Antalya, koronavirüs önlemleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında sessizliğe büründü. Turistler, kendileri için kısıtlamanın saat 10.00'da sona ermesinin ardından Cumhuriyet Meydanı ile Konyaaltı Sahili'ne gitti.

Sessizliğe bürünen Antalya, turistlere kaldı

Kentte önceki gün saat 21.00'de başlayıp, 4 Ocak saat 05.00'e kadar devam edecek 3,5 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının başlamasıyla turizmin başkenti Antalya sessizliğe büründü. Yollar, cadde ve sokaklar boş kaldı. Bugün saat 10.00 itibariyle turistler için uygulanan kısıtlama sona erdi. Yabancı turistler Cumhuriyet Meydanı ve tarihi mekanları gezerek bol bol fotoğraf çekti. Dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili de sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle turistlere kaldı. Sahilde vakit geçiren turistler denizin tadını çıkardı.

Cuma namazı kılacak vatandaşlar ise seccadelerini alarak, evlerinin yakınındaki camiye gitti. Cemaat maske takıp, sosyal mesafeye uygun olarak namazını kıldı.

YILIN İLK GÜNÜNDE DENİZE GİRDİLER
Hava sıcaklığının 17, deniz suyu sıcaklığının 19,5 derece ölçüldüğü Antalya'da, sokağa çıkma kısıtlaması sona eren turistler sahile akın etti. Yılın ilk gününde denize giren turistler, keyifli dakikalar geçirdi. (DHA)