YAŞAM
Giriş Tarihi : 11-05-2022 23:27

Sele karşı 6 milyon TL’lik yatırım

Kemer’in Çamyuva Mahallesi Hayıtlıgöl Mevkii’nde yaşanan sel baskınlarının önüne geçmek için kalıcı çalışmalar yapan Kemer Belediyesi, bölgede yeni bir proje ile oluşabilecek sel sularının tahliyesi amacıyla, 6 Milyon TL’lik yatırım yapacak. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Başkan Yardımcıları Emin Gül ve Baki Yalın, Çamyuva Muhtarı Rıdvan Vıcır ile birlikte bölgede yapacakları çalışmalar hakkında vatandaşlara bilgiler verdi.

Sele karşı 6 milyon TL’lik yatırım

Kemer’in Çamyuva Mahallesi Hayıtlıgöl Mevkii’nde yaşanan sel baskınlarının önüne geçmek için kalıcı çalışmalar yapan Kemer Belediyesi, bölgede yeni bir proje ile oluşabilecek sel sularının tahliyesi amacıyla, 6 Milyon TL’lik yatırım yapacak. Sel sularının başladığı noktadan D-400 kanalına kadar olan bölüme “U” kanal yapılacak, yaşanabilecek selde sokağın altına sel suyu depolanıp, pompalar ile “U” kanala tahliyesi sağlanacak.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Başkan Yardımcıları Emin Gül ve Baki Yalın, Çamyuva Muhtarı Rıdvan Vıcır ile birlikte bölgede yapacakları çalışmalar hakkında vatandaşlara bilgiler verdi. Yeni proje ile Hayıtlıgöl’ü sel baskınlarından kurtarmak istediklerini söyleyen Başkan Topaloğlu, her zaman vatandaşın yanında olduklarını ve gereken neyse onu yapacaklarını söyledi. Başkan Topaloğlu “Yıllardan beri sorun olan ve her yağmur yağdığında, sel baskınına uğrayan evlerin olduğu bölgedeyiz. Muhtarımız, iki tane başkan yardımcımız ve mahalle sakinlerimiz şu anda burada. Burada vatandaşlarımızı dinledik. Buraya uygulayacağımız projemizi kendilerine anlattık. Halkımız bu projeyi benimsedi. Buraya yaklaşık 6 milyonluk bir yatırım yapacağız. Hedefimiz vatandaşlarımızı sel baskınlarından kurtarmak” dedi.

Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Baki Yalın da yaptığı açıklamada “Daha önce DSİ Genel Müdürlüğü yetkililerimiz ile bölgeye gelerek incelemelerde bulunmuştuk. Dağ başında yer alan suyun başladığı noktadan D-400 karayoluna kadar olan bölüme ‘U’ kanal yapacağız. Bu kanaldan suyu tahliye etmeyi planlıyoruz. Bu kanalın D-400 kanalına yakın bir bölümünde kısa mesafeli kapalı bir kanal yapacağız. Ayrıca merkez sokağın altına suyu depolayıp, pompalar ile yapacağımız ‘U’ kanala tahliyesi sağlanacak” diye konuştu. (Haber Merkezi)

AdminAdmin