YAŞAM
Giriş Tarihi : 10-11-2022 01:26   Güncelleme : 10-11-2022 01:33

‘Şehitlerimize minnet ve şükran borçluyuz’

Vali Ersin Yazıcı, 1998 yılında Kırklareli’de Şehit olan Münir Erkan’ın Kemer’de yaşayan ailesini ziyaret etti. Ziyarette şehit ailesinin hatırlarını sorup sohbet eden Vali Yazıcı; “Şehitlerimize minnet ve şükran borçluyuz. Devletimiz her zaman şehit ailelerinin yanındadır” dedi.

‘Şehitlerimize minnet ve şükran borçluyuz’

Şüheda PARTAL

Vali Ersin Yazıcı, Kemer ziyareti kapsamında 1998 yılında Kırklareli’de şehit olan Münir Erkan’ın baba ocağını ziyaret etti. Kemer Kaymakamı Hüseyin Çam, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ramazan Ergel, Kemer Emniyet Müdürü Harun Mere ve İlçe Müftüsü Recep Balaban’ın da eşlik ettiği ziyarette Vali Yazıcı, şehidin babası Hasip Erkan, annesi Remziye Erkan ve abisi Fatih Erkan’a başsağlığı dileğinde bulundu.

KAHRAMANLARIMIZIN AİLELERİ BİZE EMANET

Ziyarette şehidin ailesi ile yakından ilgilenip sohbet ederek hatırlarını soran Vali Yazıcı; “Şehit ailelerimiz bizler için çok kıymetli. Ay yıldızlı bayrağımız için, ülkemiz için şehadet şerbeti içen kahramanlarımızın aileleri bize emanet. Şehitlerimize minnet ve şükran borçluyuz. Devletimiz her zaman şehit ailelerinin yanındadır ve olmaya da devam edecek” dedi.

HER ZAMAN SİZLERİN YANINDA OLACAĞIZ

Vatan toprakları üzerinde huzur ve güvenin temini için görevleri sırasında canlarını feda eden şehitlerin hiçbir zaman unutulmayacağını belirten Vali Yazıcı; “Şehitlerimizin bizlere bıraktığı en değerli emanetleri aileleri. Şehitlerimizin emaneti olan ailelerimize sahip çıkmak bizim en önemli görevimizdir. Buraya sizleri ziyarete, varsa istek ve taleplerinizi dinlemeye geldim. Devlet ve millet olarak daima bu kutsal emanete sahip çıkacağız. Her zaman sizlerin yanında olacağız.” ifadelerini kullandı.

Şehit ailesiyle sohbetin ardından program Kuran-ı Kerim ve dualar okunmasıyla son buldu.

AdminAdmin