YAŞAM
Giriş Tarihi : 26-03-2023 22:43

Şehit yakınları ve gaziler iftarda buluştu

Kemer Kaymakamlığınca şehit aileleri ve gaziler onuruna iftar programı düzenlendi. İlçe protokolü, birim müdürleri, muhtarlar, siyasi parti ve STK temsilcilerinin de katıldığı programda şehit yakınları ve gazilerle birlikte iftar açan Kemer Kaymakamı Hüseyin Çam, misafirleriyle sohbet edip, ramazan ayını tebrik etti. Deprem ve sel felaketlerinde vefat edenlere rahmet, ailelerine sabırlar dileyen Çam, "Nüfusunun yaklaşık yüzde 40'ına kadar depremzede ağırlayan bir ilçeydik. Bugün itibariyle otellerde kalan depremzede sayımız 2 binin altına düşmüş vaziyette” dedi.

Şehit yakınları ve gaziler iftarda buluştu

Kemer Kaymakamı Hüseyin Çam, ilçedeki şehit yakınları ve gazilerle, Kiriş mahallesinde bulunan Limak Limra Otel’de yapılan iftar organizasyonunda bir araya geldi. Organizasyona, Cumhuriyet Başsavcısı Gamze Almalı, Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ramazan Ergel, İlçe Emniyet Müdürü Harun Mere, Antalya İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı Asayiş Komanda Bölük Komutanı Teğmen Mustafa Koçak, İlçe Sahil Güvenlik Komutan Vekili Alper Aydın, İlçe Sağlık Müdürü Ceren Avanos İnce, Kemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bolat Ünsal, İYİ Parti İlçe Başkanı Hüseyin Çelik, CHP İlçe Başkanı Hüsnü Ünal, Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkan Yardımcısı Ahmet Duran Yenigün, Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) Başkanı Dinçer Sarıkaya, Kemer Turizmci ve İş İnsanları Derneği (KEMİAD) Başkanı Rıza Sönmez, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Kemer BTK Başkanı Mehmet Akbaba, Türk Kadınlar Birliği Kemer Şube Başkanı Hacer Akdağ, birim müdürleri, muhtarlar ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Organizasyon Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Organizasyona katılanlar dua ederek orucunu açtı. Yemeğin ardından Kaymakam Hüseyin Çam ve eşi Dilek Çam, şehit aileleri ve gazilerle sohbet etti. Kaymakam Hüseyin Çam, "Aziz şehitlerimizin kıymetli aileleri, kıymetli gazilerimiz ile ailelerinin katılmış olduğu iftar programındayız. Ramazanı Şerif'in herkese hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Ramazanınız mübarek olsun" dedi.

Deprem ve sel felaketlerinde vefat edenlere rahmet, ailelerine sabırlar dileyen Çam, "Hem turizmcilerimize hem vatandaşlarımıza deprem sürecinde göstermiş oldukları özverilerden dolayı çok teşekkür etmek istiyorum. Kemer'in nüfusu 50 bine yakın ve Kemer'de ağırlanan depremzede misafir sayısı 20 binleri buldu. Nüfusunun yaklaşık yüzde 40'ına kadar depremzede ağırlayan bir ilçeydik. Bugün itibariyle otellerde kalan depremzede sayımız 2 binin altına düşmüş vaziyette. Bütün depremzede vatandaşlarımıza halkımız gönüllerini açtılar" diye konuştu. (Levent YENİGÜN)

AdminAdmin