GÜNDEM
Giriş Tarihi : 01-10-2021 14:13   Güncelleme : 01-10-2021 14:13

Seçkin il birincisi oldu!

Server Gençlik Derneği tarafından çevrim içi düzenlenen "sağlıklı yaşam" temalı Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması’nın ödül töreni gerçekleştirildi. Yarışmada lise kategorisinde il birincisi olan Ünal Aysal Anadolu Lisesi öğrencisi Samet Seçkin de ödülünü aldı.

Seçkin il birincisi oldu!

Şüheda PARTAL

Server Yaşam Vakfı tarafından 81 İl 922 İlçe de ile bu yıl 9'uncusu düzenlenen "Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması" yurt genelinde 3 kategoride, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki 400 bin yarışmacının katılımıyla gerçekleştirildi. Antalya il genelinde yarışmayı organize eden Dinamik Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneğinden yapılan açıklamaya göre, her sene farklı bir konunun işlendiği etkinlikte bu yılın konusu "Sağlıklı Yaşam" olarak belirlendi.

Düzenlendiği ilk yıldan bu yana yarışmaya yaklaşık 4 milyon civarında katılım oldu. Ufka Yolculuk, yarışma ile kitap okuma konusunda bir farkındalık oluşmasını, yarışmacıların sahih kaynaklarla ve doğru bilgiyle buluşarak kendilerini geliştirmesini hedefliyor.

Bu yıl yarışmanın ilk aşaması 25-26 Nisan'da çevrim içi yapıldı. İlk aşamada başarılı olan yarışmacıların katıldığı ödüllü ikinci aşama sınav ise randevulu bir şekilde gözetmen eşliğinde yarışmacıların yanlarında getirdikleri dijital cihazlardan 4 Temmuz'da uygulandı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle sınırlı, fiziki mesafeli şekilde Antalya Sosyal Gelişim Merkezi'nde düzenlenen törene aileleriyle katılan yarışmacılar, ödüllerini aldı.

Ödüller, Dinamik Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Mübin Pişirici, Ufka Yolculuk İl Temsilcisi Abdullah Kirazlı, Eğitim Bir Sen il başkan yardımcısı Mehmet Merdun tarafından verildi.

Yarışmada lise kategorisinde il birincisi olan Ünal Aysal Anadolu Lisesi öğrencisi Samet Seçkin de ödülünü aldı.