YAŞAM
Giriş Tarihi : 19-06-2020 14:50   Güncelleme : 19-06-2020 14:50

Sansar ve 2 karga yavrusu doğaya salındı

Alanya ilçesinde yaralı halde bulunan sansar ve iki karga yakalanarak Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü personelince tedavi edilip, yeniden doğaya bırakıldı.

Sansar ve 2 karga yavrusu doğaya salındı

Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, Doğa Koruma Müdürlüğü ile birlikte ortak çalışmaları kapsamında, vatandaşların yaralı ihbarı yaptıkları sansar ve iki kargayı yakaladı. Tedavi ve rehabilite işlemleri tamamlanan 3 hayvan doğal yaşam alanlarına bırakıldı.

Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Saim Kanlı, hayvanların vatandaşların ihbarı sonucunda yakalandığını belirterek, "Vatandaşlarımızdan birisinin evinin bahçesine giren yavru sansarı aldık ve gerekli tedavileri uygulamaya başladık. Ardından ise rehabilite çalışmalarımıza başladık. Uzun bir tedavi sürecinin ardından yeniden özgürlüğüne kavuşturmanın mutluluğunu yaşadık. Ayrıca 2 de yaralı yavru kargayı vatandaşlarımızın bize ulaştırması sayesinde hayatta tutmayı başardık ve doğaya yeniden kazandırdık. Milli Parklar Şefimiz Mevlüt Kodal ile birlikte onu da doğaya, ait olduğu ortama geri bıraktık" dedi.

(DHA)