SPOR
Giriş Tarihi : 05-01-2023 22:41

Şampiyonluğa bir adım kaldı

Büyük Erkekler Basketbol Ligi’nde güçlü rakibi Osmanlı Spor Kulübü’nü 69-62 yenen Kepez Dokuma Spor, cumartesi oynayacağı maçı kazanmasıyla şampiyonluk kupası kaldıracak

Şampiyonluğa bir adım kaldı

Kepez Belediyesi Spor Kulübü’nün en iddialı branşlarının başında gelen basketbol branşı, katıldığı her ligde şampiyonluk kovalıyor. Bunların başında gelen Büyük Erkekler Basketbol Ligi’ndeki Kepez Dokuma Spor, geçen sezon bir maç ile şampiyonluğu kaptırdığı en güçlü rakibi Osmanlı Spor Kulübü’nü 69-62 yendi. Turgut Özal Spor Salonu’ndaki maçın periyotları sırasıyla 20-17, 17-16, 13-17 ve 19- 12 tamamlandı. Cumartesi günü Antalya Spor Salonu’nda Polis Gücü ile karşılaşacak olan Kepez’in uzunları, kazanmaları halinde Antalya Şampiyonluğu kupasını kaldırarak bölgesel lige katılma hakkı kazanacak.

ŞAMPİYON GİBİ DAVRANIN

Karşılaşmayı seyirci tribününden yönetim kurulu üyeleri ile birlikte izleyen Kepez Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Hakan Çatal, soyunma odasına giderek oyuncularının sevincini paylaştı. Maçta önemli rol oynayanları tek tek tebrik eden Çatal, son maçı kulübe yakışır şekilde, riske girmeden ve sakatlığa mahal vermeden kazanmalarını istedi. Basketbolda her zaman iddialı olduklarını hatırlatan Çatal, “Takım oyunu gösterdiniz. Bu tip maçlar zordur. Teşekkür ediyorum. Siz isterseniz bölgesel lige de gideriz. Oyun disiplininizi koruyun yeter ki. Kondisyonu arttırırsanız bölge maçlarında da iddialı oluruz. Antalya’nın şampiyon takımı gibi davranın” diye konuştu. (Haber Merkezi)

AdminAdmin