GÜNDEM
Giriş Tarihi : 17-06-2021 16:34   Güncelleme : 17-06-2021 16:34

Sailor’s Beach’e hizmet ödülü!

Nevşehir'de gerçekleştirilen 6. Uluslararası Turizm Filmleri Festivali, ödül töreni ile sona erdi. 75 ülkeden yaklaşık 450 filmin değerlendirdiği ve 8 kategoride 36 ödülün verildiği festivalde Kemer’in Kiriş Mahallesi’nde bulunan Sailor’s Beach Club Otel, Yönetmen Aiden Can Katipzade tarafından hazırlan Kemer’in tarihi ve kültürel dokularının da bulunduğu filmi ‘Turizm hizmetleri’ kategorisinde jüri özel ödülüne layık görüldü. Otel Sahibi Rahman Şeker, “Yönetmenimiz Can Katipzade ve ekibine teşekkür ediyorum. Kemer’imizi markalaştırmak için daha çok güzel çalışmalarda yine bir araya gelmeyi temenni ediyorum” dedi.

Sailor’s Beach’e hizmet ödülü!

Ahmet Duran YENİGÜN

Kültür ve Turizm Bakanlığının katkıları, Nevşehir Valiliği ve Nevşehir Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen 6. Uluslararası Turizm Filmleri Festivali, ödül töreni ile sona erdi. Paşabağı'nda peribacaları arasında renkli görüntülere sahne olan törende belgesel, seyahat, turizm hizmetleri, kültür turizmi, inanç turizmi, etkinlik turizmi, şehir, gastronomi kategorileri ve jüri özel ödülleri sahiplerini buldu.

Ödül alan filmlerin izlenerek ödüllerin takdim edildiği programda, "The Great Way", "Two Deaf Travellers", "Sailor's Beach Club", "Novruz Holiday", "Valencia, destination of the holy grail", "Heart and Soul", "Jane Meets Madrid", "Vienna Sleeping Beauty", "Hang out in Lima", "Wine Tales", "Klagenfurt", "Kitzbühel 365", "Doğu'yu keşfet", "Isle-Isolate Life", "Terres de l'Ebre", "Alentejo-Come Alive", "Carinthia - It's my life", "Extremadura", "The Algarve looks good on you", "Lithuania. Discover Colours", "Vilnius: Amazing wherever you think it is" adlı filmler ödüle layık görüldü.

Derece elde eden yapımların yönetmen ve temsilcilerine ödülleri Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin, AK Parti Nevşehir Milletvekili Yücel Menekşe, CHP Milletvekili Faruk Sarıaslan, TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya'nın yanı sıra protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

SAİLOR’S BEACH’E HİZMET ÖDÜLÜ!

75 ülkeden yaklaşık 450 filmin değerlendirdiği ve 8 kategoride 36 ödülün verildiği festivalde Kemer’in Kiriş Mahallesi’nde bulunan Sailor’s Beach Club Otel, Yönetmen Aiden Can Katipzade tarafından hazırlan Kemer’in tarihi ve kültürel dokularının da bulunduğu filmi ‘Turizm hizmetleri’ kategorisinde jüri özel ödülüne layık görüldü. Yönetmen Aiden Can Katipzade ve ekibi, otel sahibi Rahman Şeker’i ziyaret ederek ödülü teslim etti. Katipzade ve ekibine teşekkür eden Rahman Şeker, “Yönetmenimiz, değerli dostum, Aiden Can Katipzade ile otel tanıtım filmi için bir araya geldiğimizde, otel tanıtımı yanı sıra Kemer’imizi de tanıtmayı amaçlamıştık. Bu doğrultuda içinde Kemer’in tarihi ve kültürel dokularının da bulunduğu bir film hazırlamışlardı. 6. Uluslararası Turizm Filmleri Festivali’nde, ‘Turizm hizmetleri kategorisinde’ otelimiz ‘Sailor’s Beach Club’ filmimiz ödül almıştır. Yönetmenimiz Can Katipzade ve ekibine teşekkürlerimi iletiyor, Kemer’imizi markalaştırmak için daha çok güzel çalışmalarda yine bir araya gelmeyi temenni ediyorum” dedi.