KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 27-12-2019 09:18

Sahnede nostalji rüzgarı

'Nurdan Ayhan Sahne Topluluğu', müzikseverleri 'Nostalji Gazinosu' adlı yılın son konserinde bir araya getirdi.

Sahnede nostalji rüzgarı

Antalya'da emekli TRT sanatçıları Yıldız-Ahmet Gazi Ayhan çiftinin kızı Nurdan Ayhan'ın yönetiminde Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu'nda gerçekleşen 'Nostalji Gazinosu' adlı konsere izleyici ilgisi yoğun oldu. Antalya Melekler Engelsiz Yaşam Spor Kulübü Derneği'ne destek amacıyla düzenlenen konserde Zeki Müren, Emel Sayın, Behihe Aksoy, Celal Güzelses, Zülfü Livaneli, Yıldırım Gürses, Neşet Ertaş, Mahsuni Şerif, Bediha Akartürk, Orhan Gencebay, Melike Demirağ gibi ünlü sanatçının unutulmayan duygu yüklü eserlerine yer verildi.

Keyifli anların yaşandığı konserde 'Yârim İstanbul'u Mesken mi Tuttun', 'Ay Saçı Burma', 'Kemancı', 'Rüyalar Gerçek Olsa', 'Azize', 'Tanrıya Feryat', 'Çemberimde Gül Oya', 'Aşkınla Yana Yana', 'Arkadaş', 'Unutma Beni', 'Ah Benim Sevdalım', 'Merdo', 'Nar Tanesi' ve daha birçok şarkı ve türkü seslendirildi.

Antalya'da bir ilk olan sahne topluluğunun kurucusu Nurdan Ayhan, koro sanatçılarının yorumladıkları şarkı ve türkülerin hikâyelerini de anlattı, bazı eserlerin sahnede canlandırması yapıldı.

Vals, tango ve halayla da renklendirilen konserde pek çok sanatçı, dillerden düşmeyen eserleriyle bir kez daha hatırlandı. Nurdan Ayhan, yeni yılda da Antalyalılara canlandırmalı eski gazino günlerini yaşatmayı sürdüreceklerini belirterek, saz heyetine, topluluk üyelerine, salonu dolduran izleyicilere teşekkür etti.

(DHA)