SAĞLIK
Giriş Tarihi : 11-08-2021 16:35   Güncelleme : 11-08-2021 16:35

‘Sağlık ilk önceliğimiz olmaya devam edecek’

Kemer Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, çalışmalar kapsamında ilçede hizmetlerine aralıksız devam ediyor. Hayvan Barındırma Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde temmuz ayı boyunca 37 hayvanın aşılanması yapılırken, 21 hayvan sahiplendirildi, 37 hayvan da kısırlaştırıldı. Belediye sağlık ekipleri ayrıca, 86 hastayı sağlık kurumlarına taşırken, ihtiyaç sahibi 5 hastaya hasta yatağı, 100 kişiye de psikolojik danışmanlık hizmeti verdi. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, “Kemer Belediyesi olarak sağlık ilk önceliğimiz olmaya devam edecek" dedi.

‘Sağlık ilk önceliğimiz olmaya devam edecek’

Şüheda PARTAL

Kemer Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, çalışmalar kapsamında ilçede hizmetlerine aralıksız devam ediyor. Hayvan Barındırma Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, sokak hayvanları ve sahiplenilen hayvanlara sahip çıkmaya devam ediyor. Merkezde, temmuz ayı boyunca 37 hayvanın aşılanması yapıldı. Sahiplendirilen hayvan sayısı 21, işaretlenen hayvan sayısının ise 37 olduğu merkezde, 37 hayvan da kısırlaştırıldı.

Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri ayrıca, 83 hastayı otobüs ile 3 hastayı da binek araçla sağlık kurumlarına taşıdı. Ekipler, 30 hastaya evinde enjeksiyon ve pansuman yaparken, 14 kişi de evde tıraş etti. Hasta nakil ambulansı ile hastaneye ulaşımı sağlanan kişi sayısı ise 14 olarak bildirildi. Temmuz ayında ihtiyaç sahibi 5 hastaya hasta yatağı tutanak karşılığında verilirken, daha önce verilen 2 hasta yatağı ve 1 tekerlekli sandalye iade alındı.

Belediye psikolojik danışmanlık hizmeti olarak da 100 kişiye yüz yüze ve telefonla hizmet verildi.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamada, “Kemer Belediyesi olarak can dostlarımıza her zaman olduğu gibi sahip çıkmaya devam ediyoruz. Pandemi dönemi olmasına rağmen tüm çalışmalarımız bu yönde oluyor. Belediye olarak evde sağlık hizmetleri kapsamında da halkımızın yanında olmaya devam ediyoruz. Sağlık ilk önceliğimiz olmaya devam edecek" dedi.