YAŞAM
Giriş Tarihi : 30-08-2020 14:48   Güncelleme : 30-08-2020 14:48

Sade tören!

Kemer’de 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 98'inci yıl dönümü, koronavirüs tedbirleri kapsamında sade bir törenle kutlandı. Her yıl düzenlenen Fener Alayı Yürüyüşü ise koronavirüs nedeniyle bu yıl iptal edildi.

Sade tören!

Şüheda PARTAL

Tüm yurtta olduğu gibi Kemer’de de 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 98'inci yıl dönümü törenle kutlandı. Cumhuriyet Meydanı’nda koronavirüs önlemleri altında kutlanan törene Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç, Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Teker, Belediye Başkan Necati Topaloğlu, Jandarma Garnizon Komutanı Ramazan Ergel, Emniyet Müdürü vekili Gürkan Varol, Sahil Güvenlik Komutanı Ulvi Gören, AK Parti İlçe Başkanı İsmail Selami Minta, CHP İlçe Başkanı Hüsnü Ünal, MHP İlçe Başkanı Hüseyin Kara, İYİ Parti İlçe Başkanı Hüseyin Çelik ve vatandaşlar katıldı.

Kaymakam Dayanç ve Başkan Topaloğlu’nun çelenk sunumu ile başlayan tören saygı duruşu İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Jandarma Asb. Çavuş Hilmi Yıldızhan yaparken, Çavuş Burak Şimşek’in okuduğu 30 Ağustos şiiriyle tören sona erdi.

Her yıl düzenlenen Fener Alayı Yürüyüşü ise koronavirüs nedeniyle bu yıl iptal edildi.