ANTALYA
Giriş Tarihi : 26-07-2020 19:30   Güncelleme : 26-07-2020 19:30

Saçlarını kanser hastalarına bağışladı

Manavgat ilçesinde Güçlü Bilge Asilhan (11), kanser tedavisi sırasında saçları dökülen yaşıtlarına destek vermek amacıyla 6 yaşından bu yana uzattığı saçları, 'Saçım Saçın Olsun' kapsamında bağışladı.

Saçlarını kanser hastalarına bağışladı

Manavgat'ta oturan Güçlü Bilge Asilhan, 6 yaşından bu yana uzattığı saçlarını kestirerek Kanser Savaşçıları Derneği'nin yürüttüğü 'Saçım Saçın Olsun' kampanyasına bağışladı. Kuaförde saçını örgülü şekilde kestiren Asilhan, aynı gün kargo şirketi aracılığıyla saçlarını derneğin İstanbul'daki merkezine gönderdi.

Güçlü Bilge Asilhan, saçlarını uzatmayı çok sevdiğini ama haberlerde izlediği kemoterapi almış yaşıtlarının saçlarının olmadığını fark ettiğini anlatarak, bunun üzerine 'Neden onların saçı yok' sorusunun aklına geldiğini söyledi. Durumu internetten araştırdığını aktaran Asilhan, "Tedavi olurken döküldüğünü, zor bir hastalık olduğunu öğrenince saçlarımı bağışlamaya karar verdim. Saçlarımın bir kişiye peruk yapılmasını arzu ediyorum. Herkesi bu projeye destek olmaya davet ediyorum. Hasta kardeşlerimin yüzünde gülümseme bırakabileceğimi düşünmek bile beni çok mutlu ediyor" dedi.

(DHA)