GÜVENLİK
Giriş Tarihi : 17-01-2022 19:53   Güncelleme : 17-01-2022 19:53

Saçını, bıyığını kesti ama polisten kaçamadı

Manavgat ilçesinde tanınmamak için saçını ve bıyığını kesen motosiklet hırsızı, polisten kaçamadı. Kapüşon ve polarından tespit edilerek yakalanan şüphelinin, ikisi motosiklet hırsızlığı olmak üzere 8 suç kaydının olduğu belirlendi. Motosiklet sahibine teslim edildi.

Saçını, bıyığını kesti ama polisten kaçamadı

Bir vatandaşın, Şelale Polis Merkez Amirliğine gelerek 12 Ocak günü Milli Egemenlik Mahallesi 9012 sokakta bulunan evinin bahçesindeki motosikletinin çalındığını bildirmesi üzerine ekipler şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı. Bölgedeki güvenlik kameralarını izleyen Şelale Polis Merkez Amirliğine bağlı ekipler, motosikleti çalan şüphelinin üzerinde kapüşonlu önünde çizgili bir polar giydiğini, motosikleti çaldıktan sonra Çağlayan Camiinin bahçesine bıraktığını, ertesi gün gelip aldığını, Zeynel Şenol Köprüsünden Yukarı Pazarcı Mahallesine geçen şüphelinin motosikleti Milli Egemenlik Mahallesinde ikamet eden bir kişiye 200 TL karşılığında sattığını belirledi.

Motosikleti Milli Egemenlik mahallesinde bulan ve satın alan kişi hakkında çalıntı malı satın almak suçundan işlem yapan ekipler, motosiklet hırsızlığını gerçekleştirdiği belirlenen M.T.’yi Demokrasi Bulvarı üzerinde yaya olarak yakaladı.

Şelale Polis Karakolu Amirliğine getirilen ve suçunu itiraf eden M.T., 2’si motosiklet hırsızlığı, 1’i oto hırsızlığı, gasp, yağma ve silahla tehdit gibi 8 ayrı suç kaydının bulunduğu, ayrıca 5830 sayılı yasaya mukavemet suçundan arama kaydının bulunduğu belirlendi.

MOTOSİKLET SAHİBİNE TESLİM EDİLDİ

Çalıntı motosiklet Şelale Polis Merkezi Amirliği tarafından sahibine teslim edilirken, motosikletine kavuşan vatandaş, bu kadar kısa bir sürede motosikletini bulan Manavgat Emniyet Müdürlüğü ve Şelale Polis Merkezi Amirliğine teşekkür etti. Motosikleti çalan M.T., emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak Alanya Cezaevine teslim edildi.

TANINMAMAK İÇİN SAÇINI VE BIYIĞINI KESMİŞ

Şelale Polis Merkez Amirliğine bağlı ekiplerin kapüşon ve polarından belirleyerek yakaladığı M.T.’nin hırsızlık olayının ardından tanınmamak için saçını kazıttığı, bıyıklarını kestiği bütün bunlara rağmen polisten kaçamadığı bildirildi. (İHA)

AdminAdmin