GÜNDEM
Giriş Tarihi : 03-03-2021 09:24   Güncelleme : 03-03-2021 09:24

‘Rusya, Ukrayna ve Baltık pazarlarında Kemer ön planda’

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı normalleşme süreci ve turizm sezonu öncesi değerlendirmelerde bulundu. Restoran ve kafe işletmecilerinin sabah saat 7.00-19.00 saatleri arasında yüzde 50 kapasite ile hizmet vermeye başlayacak olmalarını memnuniyetle karşıladıklarını söyleyen Başkan Topaloğlu, “Kemer olarak özellikle Rusların ve BDT ülkelerinden yoğun olarak misafirin geldiği bir bölgeyiz. Bu pazardan aldığımız bilgilere göre Rusların ilk tercihi yine Kemer olacaktır. Antalya zaten yüksek riskli bölgede. Bu süreci kuralları aksatmadan yürütmemiz lazım. Kurallara uymazsak tekrar kapanmak zorunda kalırız” dedi.

‘Rusya, Ukrayna ve Baltık pazarlarında Kemer ön planda’

Şüheda PARTAL

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı normalleşme süreci ve turizm sezonu öncesi değerlendirmelerde bulundu. Kemer Belediyesi olarak turizm sezonuna hazırlandıklarını belirten Başkan Topaloğlu, yaklaşık 1 ay içerisinde Kemer içerisinde gerçekleştirdikleri projeleri bitirmiş olacaklarını söyledi.

Topaloğlu, turizmcilerle sık sık istişarede bulunduklarını, yaptıkları görüşmelerde Nisan ayında Kemer’de bir hareketlilik beklediklerini ifade ederek, “Kundu, Belek, Lara bölgesindeki turizmciler Mayıs ayı gibi hareketlilik yaşanacağını söylüyor. Kemer olarak özellikle Rusların ve BDT ülkelerinden yoğun olarak misafirin geldiği bir bölgeyiz. Bu pazardan aldığımız bilgilere göre Rusların ilk tercihi yine Kemer olacaktır. Sezonun ilk misafirler önce Kemer’e geliyor. Turizm sezonunun iyi gececiğini tahmin ediyoruz” dedi.

Rusya, Ukrayna ve Baltık ülkeleri pazarlarında herhangi bir sıkıntı olmadığına değinen Başkan Topaloğlu, “İngiltere’de 15 Mayısta bir gevşeme olacağı söyleniyor ama şu anda bir kıpırdanma yok. İngiltere’den alınacak haberler de iyi olursa daha iyi bir sezon geçiririz diye düşünüyorum. Tanıtımla ilgili çalışmalarımız son hızıyla devam ediyor. Rusya’da Mart ayında düzenlenecek olan MITT Moskova Fuarı ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Tanıtım broşürlerimiz hazır. Kemer’deki tanıtım rüzgarını Kemer Belediyesi olarak üzerimize alıyoruz” diye konuştu.

‘BU ZORLU SÜREÇLERİ HEP BERABER AŞACAĞIZ’

Uzun süredir restoran ve kafe işletmecilerinin zor durumda olduğunu hatırlatan Başkan Topaloğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı normalleşme süreci kapsamında sabah saat 7.00-19.00 saatleri arasında yüzde 50 kapasite ile hizmet vermeye başlayacak olmalarını memnuniyetle karşıladıklarını söyledi. Topaloğlu, açıklamanın ardından Kemer’de de bir hareketlilik başladığına dikkat çekerek, “Bu süreci kuralları aksatmadan yürütmemiz lazım. Kurallara uymazsak tekrar kapanmak zorunda kalırız. Antalya zaten yüksek riskli bölgede. Mesafe, maske ve temizlik kurallarını aksatmamalıyız. Bölgemizde otellerimiz de açılmaya başladı. Turizm sezonuna yavaş yavaş hazırlanıyoruz. Sezonu iyi geçirebilmemiz için pandemiden kurtulmamız lazım. Tüm esnafa iyi sezonlar ve hayırlı işler diliyorum. Bu zorlu süreçleri hep beraber aşacağız. İnşallah her şey daha güzel olacak” dedi.