KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 09-04-2021 14:13   Güncelleme : 09-04-2021 14:13

Rus turist, baharı Çıralı'da resmediyor

Rusya'dan Kemer Ulupınar'a bağlı Çıralı bölgesine tatile gelen Maria Starchenko, çizdiği Çıralı resimlerini ülkesine göndererek Kemer tanıtımına katkı sağlıyor.

Rus turist, baharı Çıralı'da resmediyor

Bir arkadaşının tavsiyesi sonrası dünyanın en iyi sahilleri listesinde yer alan Çıralı'ya daha önce 4 kez gelen Rus Starchenko, hayran kaldığı Çıralı'nın resimlerini çiziyor. Fırçasını eline alarak Çıralı'yı tablolarına taşıyan sanat direktörü Rus Maria Starchenko, Çıralı'nın doğası, sakinliği ve huzuruyla çok güzel bir yer olduğunu söyledi.

Starchenko, Çıralı'nın yoga yapmak ve dinlenmek için çok uygun bir yer olduğunu ifade ederek, “Buranın çok güzel bir doğası var. Sessiz olmasını çok sevdim. Huzurlu bir yer. Burada Çıralı'nın değişik noktalarını resmediyorum. Çizdiğim resimleri ülkeme gönderiyorum. Ekim ayı gibi tekrar gelmek istiyorum. Burayı herkese tavsiye ediyorum" diye konuştu.

Ulupınar Mahallesi Muhtarı Habip Altınkaya ise Çıralı'nın baharda gelinebilecek en güzel yer olduğuna dikkat çekti. Yerli ve yabancı misafirlerin, portakal çiçeklerinin çok olduğu bu dönemde Çıralı'ya akın ettiğini belirten Altınkaya, “Çıralı'ya gelen Rus misafirlerimizden Maria Starchenko, Çıralı'nın resimlerini çiziyor. Çizdiği resimleri ülkesine gönderiyor ve Çıralı'nın tanıtımına büyük katkı sağlıyor. Çıralı'nın en güzel döneminde herkesi bekliyoruz" dedi.

(Haber Merkezi)